Konsol Haberleri

Death Stranding 2’de Gerçek Vakitli Doğal Felaketler Yaşanacak

Valorant VP Oyuneks

Kojima Productions, en az birinci Death Stranding ile olduğu kadar eşsiz bir tecrübe yaşatmaya hazırlanıyormuş üzere görünüyor. Yakın bir vakit evvel gerçekleştirilen yeni sunumda aktarılanlara bakılırsa, Death Stranding 2‘de gerçek vakitli doğal felaketler ile karşılaşacağız. Bu da planlarımızın suya düşmesine yol açabilecek.


İlginizi Çekebilir: Fatih Akın Death Stranding 2’de Yer Alacak


Sektörün ünlü isimlerinden Hideo Kojima, stüdyosu ile üç oyun üzerinde çalışıyor. Bunlardan ön-planda olanı da iddia edebileceğiniz üzere Death Stranding 2: On the Beach. Son gerçekleştirilen State of Play yayını sırasında yaklaşık on dakikalık fragmanı ile dikkatleri bir kere daha üzerine çekmeyi başaran oyunun, çıktığı yıla damgasını vuracağına kuşku yok.

Death Stranding 2’de Gerçek Vakitli Arazi Deformasyonu Bizi Bekliyor

Yakın bir vakit evvel Kojima Productions Youtube kanalı üzerinden bir saatlik bir gösterim yapıldı ve Kojima, oyun hakkında farklı yeni ayrıntılar sundu. Bu sayede, genel Death Stranding 2: On the Beach tablosu da oluşmaya devam ediyor.

Bildiğiniz üzere kıssa olarak birinci oyunun kaldığı yerden devam edecek olan devam oyununda, dünyayı bir ortaya getirme maksadımız devam ediyor. Ne var ki bu kere Kuzey Amerika bölgesinde olmayacağımız teyit edildi. Her ne kadar Hideo Kojima rastgele bir bilgi vermemiş olsa da, farklı bir kıtada geçeceğini söyledi.

Bir öbür dikkat çeken bilgi ise, aslında son fragmanda kısa kısa ekranımıza gelen doğal felaketlerdi. Mesela bir dağın kısmının bütünüyle çöküşü ve güçlü su akıntısına dayanamayan köprünün yıkılışı üzere. Verilen bilgilere nazaran, Death Stranding 2: On the Beach oyununda gerçek vakitli arazi deformasyonları olacakmış. O denli ki zelzeleler, orman yangınları, su baskınları ve daha pek çok doğal felaketler ile karşılaşacakmışız. Bu da elbette planlarımızı anlık olarak değiştirmemize neden olacakmış.

Söz konusu felaketlerin ne derece şiddetli olacağı ve çeşitliliği konusunda bir şey söylenmez iken, kelam konusu su baskını ile ilgili olarak Hideo Kojima “Bu bir su baskını. Oyun sırasında arazi gerçek vakitli olarak değişiyor. Sarsıntılar, orman yangınları, su baskınları var, yani dikkatli olmalısınız. Yolunuz kesilebilir.” yorumunda bulundu.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

Yeni GTA 6 Fragmanının Tarihi İçin Yeni Tez

Henüz ne vakit yayınlanacağı bilinmeyen yeni GTA 6 fragmanının tarihi ile ilgili yeni bir…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Birinci Parti Xbox Oyunlarının PlayStation ve Switch Tarihleri Belirli Oldu

Birinci parti Xbox oyunlarının PlayStation ve Switch tarihleri, Nintendo Direct programı ile…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Ünlü Müzikçi Fortnite Oyununa Geliyor!

En tanınan Battle Royale oyunlarından bir tanesi olan Fortnite, bir ünlü ismi daha ağırlamaya…
Daha Fazla