Oyun Haberleri

Alone in the Dark Yine Ertelendi: Pekala Ne Vakit Çıkacak?

Valorant VP Oyuneks

Eylül ayında yapılan duyuru ile 16 Ocak 2024 tarihinde satışa sunulması planlanan Alone in the Dark tekrar ertelendi. Fazladan yaklaşık iki ay kadar daha beklememiz gerekecek.


İlginizi Çekebilir: Homeworld 3 Yeniden Ertelendi: Yeni Çıkış Tarihi Ne?


Bizi tekrar Derceto konağına götürecek olan oyunun kıssası, kaybolan amcasını aramak için yola çıkan Emily Hartwood ve bunun için yardımına başvurduğu özel araştırmacı Edward Carnby’nin etrafında dönecek. Derceto konağa varan ikili, çok geçmeden tuhaf sakinler, kabus dolu dünyalara açılan geçitler ve tehlikeli yaratıklar ile yüz yüze gelecekler ve kendilerini bir şeytanın ve destekçilerinin yükselişte olduğu bir entrikanın ortasında bulacaklar.

Alone in the Dark Yine Ertelendi ve Mart Ayına Kaldı

Bildiğiniz üzere bir evvelki erteleme kararı, Alan Wake 2 ve Marvel’s Spider-Man 2 dolayısı ile alınmıştı. Bu sefer alınan karar ise külliyen yılbaşı tatili ile temaslı. THQ Nordic tarafından yapılan açıklamaya nazaran, oyunun çıkışını 16 Ocak 2024 tarihine yetiştirmenin Pieces Interactive grubu yılbaşı devrini gerilim dolu geçmesine yol açacakmış. Kendileri için grupların uygun durumda olması son derece kıymetli iken, hem THQ Nordic ve Pieces Interactive yılbaşı periyodunda muhtemel fazla mesaiden kaçınmak hem de oyuncuların beklentilerini karşılamak ismine çıkış tarihini geciktirmeyi uygun bulmuşlar.

PC (GOG ve Steam), PlayStation 5 ve Xbox Series için geliştirilen Alone in the Dark için resmi çıkış tarihi, ortak alınan bir karar ile iki ay ileriye atılmış ve 20 Mart 2023 olarak güncellenmiş.

Oynanış olarak öykünün, çatışmanın bulmacanın ve araştırmanın olduğu klasik bir kaygı tecrübesi sunacak olan oyun her ne kadar Amnesia ve SOMA muharriri Mikael Hedberg tarafından kaleme alınmış yepyeni bir öykü sunacak olsa da, orjinal üçlemeden aşina olduğumuz karakterleri ve yerleri da geri getirecek. Hem Edward hem de Emily olarak oynayacak ve farklı yerler ve orta sahneler ile gizleri farklı perspektiflerden görebileceğiz.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Palworld 25 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Geliştirici PocketPair’ın X hesabından yaptığı paylaşıma nazaran “Silahlı Pokemon”…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

PlayStation VR2 Yakında PC Dayanağı Sunabilir

Sony, PlayStation VR2 (PSVR2) için daha fazla oyun duyuran bir blog yazısında, sanal gerçeklik…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Nightingale ve Pacific Drive, NVIDIA GeForce Now Kütüphanesine Eklendi

NVIDIA GeForce NOW bulut oyun hizmeti Nightingale ve Pacific Drive da dahil olmak üzere…
Daha Fazla