Oyun Haberleri

AMD Ryzen Z1 İşlemcili ASUS ROG Ally Türkiye’de De Satışa Sunuldu

Valorant VP Oyuneks

Dünyanın önder bilgisayar üreticisi ASUS, Republic of Gamers’ın (ROG), güçlü yeni Windows 11 oyun el bilgisayarı ROG Ally, satışa sunduğu günden bu yana segmentinde hudutları yine çizmeyi başardı. Birinci etapta son teknoloji AMD Ryzen™ Z1 Extreme işlemciyle satışa sunulan Ally, AMD Ryzen™ Z1 işlemciyle de oyun severlerin karşısına çıktı. Hareket halindeyken Full HD (FHD) oyun tecrübesi, kusursuz oyun performansı sunan ve geniş oyun kitaplığıyla öne çıkan aygıt, uygun fiyatıyla da dikkat çekiyor. Windows 11 tarafından desteklenen Ally’de, rastgele bir platformdan rastgele bir oyunu oynayabiliyorken, kutudan çıkar çıkmaz üç aylık Xbox Game Pass Ultimate de oyun severlere sunuluyor.

Z1 Extreme donanımlı ROG Ally ile tıpkı kasa, ekran, depolama alanı ve soğutma sistemine sahip yeni ROG Ally, güçlü performansıyla oyunseverlerin gözdesi olacak. Zen 4 mimarisi üzerine inşa edilen Ryzen Z1, RDNA 3 grafik bilgi süreç üniteleriyle eşleştirilmiş altı çekirdekli, 12 iş parçacıklı bir işlemciden oluşuyor. Ayrıyeten harika oyun performansı için AMD’nin FSR ve RSR üzere yükseltme teknolojilerine tam dayanak sağlıyor. Zero Gravity termal sistemi sayesinde aygıtta ısınma sorunu yaşanmıyor. Ally 16 GB LPDDR5 6400 MHz bellek, 512 GB PCIe® Gen 4 depolama ve depolama kapasitesini genişletmek için bir UHS-II microSD kart yuvasıyla donatılmış durumda. WiFi 6E takviyesi, sıkışık ağlarda bile son derece sağlam bir temasta kalmasını sağlıyor.

FreeSync™ Premium takviyesine sahip 120 Hz FHD (1080p) panel, oyunculara süratli oyunlarda inanılmaz hareket netliği sağlıyor. 500 nit parlaklığa sahip ekranıyla oyuncuların düzgün aydınlatılmış alanlarda da rahat oyun oynamasına imkan tanıyor ve dokunmatik ekran fonksiyonu, Windows masaüstünde meselesiz gezinmeye imkan tanıyor.

ROG Ally Ryzen Z1, konutunda güçlü bir bilgisayar isteyenlerinde muhtaçlıklarını karşılayacak nitelikte tasarlandı. XG Mobile harici GPU ekosistemine bağlanabilen aygıtta ek USB-C® temas noktaları ve ekran çıkışları bulunuyor. Bunun yanı sıra XG Mobile, NVIDIA® GeForce RTX™ 4090 GPU takviyesi Ally’yi taşınabilir bir oyun makinesinden gerçek bir AAA özellikli bir bilgisayara dönüştürüyor.

Microsoft Windows işletim sistemi için özel olarak tasarlanan ROG Ally, Steam, EA uygulaması, Xbox Game Pass, Epic Games Store, GOG ve öteki oyun kütüphaneleri için tam takviye sağlıyor. Ayrıyeten ROG Ally, 3 aylık Xbox Game Pass Ultimate koduyla birlikte geliyor ve oyunculara kutudan çıktığı anda yüzlerce oyuna erişim sağlıyor. Starfield üzere AAA oyunlarına birinci günden fiyatsız olarak erişim sağlayan aygıt kullanıcıları Xbox Game Pass Ultimate’ın geniş kitaplığındaki öbür süper oyunları da keşfetme bahtı buluyor.

Yeni işlemcisiyle ROG Ally, ASUS e-Store’dan satın alınabiliyor.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Baldur’s Gate 3 Artık Xbox Series X|S Konsollarda

Geliştirici Larian Studios tarafından Baldur’s Gate 3 oyununun sonunda Xbox Series X|S oyun…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Kojima Productions Yeni Oyunu OD’yi Duyurdu

Microsoft, Haziran 2022’de Hideo Kojima’nın başında bulunduğu Kojima Productions ile…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Jurassic Park: Survival Duyuruldu

Universal, The Game Awards 2023 sırasında 1993 üretimi orjinal Jurassic Park sinemasına bu sefer…
Daha Fazla