Oyun Haberleri

Avowed Türkçe Lisan Dayanağı ile Gelebilir!

Valorant VP Oyuneks

Bu yıl çıkması beklenen Avowed Türkçe lisan desteği ile karşımıza çıkabilir. Elbette şimdilik resmi olarak netleşmiş bir şey yok, lakin 23 Studios tarafından Obsidian Entertainment stüdyosunun kapısı çalındı.


İlginizi Çekebilir: Tomb Raider 1-3 Remastered Türkçe Lisan Takviyesiyle Geliyor!


Türkçe lisan dayanağı, biz Türk oyunları için elbette büyük kıymet arz ediyor. Her ne kadar dala damgasını vuran oyunların bir kısmında takviye sunulmuyor olsa da, özellikle PlayStation bu hususta hassasiyet gösteriyor. Ayrıyeten vakit zaman üçüncü parti oyunlarda da beklenmedik sürprizler ile de karşılaşabiliyoruz. Microsoft tarafı da kimi vakit oyunlarına Türkçe lisan takviyesi ekleyebiliyor. Mesela Forza Horizon 4 ve 5 ile Gears 5 bu mevzuda hoş örnekler olmuşlardı.

Avowed Türkçe Lisan Takviyesi İçin Harekete Geçildi

Avowed Türkçe lisan dayanağı konusunda bir ihtimal çizgiyi devam ettirebilir. Elbette şimdi resmi bir gelişme yok ancak ülkemizden 23 Studios, X hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile Obsidian Entertainment stüdyosuna bir davette bulundu ve yerelleştirme için istekli olduklarını açıkça belirttiler.

Bildiğiniz üzere 23 Studios, geçmişte tüm PlayStation oyunları başta olmak üzere Cyberpunk 2077, The Witcher 3: Wild Hunt ve Rainbow Six: Siege üzere önde gelen oyunlar için yerelleştirme sağlamıştı. Artık de emsal bir çalışma için Amerika menşeli stüdyonun kapısını çaldılar. Stüdyo geçmişte Aion Online, Hitman Absolution, Mount & Blade: Warband ve Total War oyunlarının da Türkçe lisan dayanağı ile karşımıza çıkmalarını sağlamıştı.

2020 yılında duyurulmuş olan Avowed, The Outer Worlds, Pillars of Eternity ve Fallout: New Vegas dolayısı ile büyük bir merakla bekleniyor. Bakalım Obsidian Entertainment bu talebe nasıl bir geri dönüş yapacak? Gelişmeleri takipteyiz.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Fiyatsız NVIDIA GeForce NOW Planı Reklam Göstermeye Başlayacak

NVIDIA GeForce NOW bulut oyun günde 1 saat oyun oynanabilen büsbütün fiyatsız planında bu…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Stardew Valley 1.6 Güncellemesi Geliyor

Büyük bir merakla beklenen Stardew Valley 1.6 güncellemesi için geri sayım devam ediyor. Yakın…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Türk Oyun Şirketi Ubik Studios, Leila ve Untimely Hidden: Patara Oyunlarıyla Geliyor

Ülkemizi bölümde temsil edecek olan stüdyolardan Türk oyun şirketi Ubik Studios, Leila ve…
Daha Fazla