Oyun Haberleri

Baldur’s Gate 3 Artık Xbox Series X|S Konsollarda

Valorant VP Oyuneks

Geliştirici Larian Studios tarafından Baldur’s Gate 3 oyununun sonunda Xbox Series X|S oyun konsollarına resmen geldiği duyuruldu. The Game Awards 2023’te En Düzgün Oyun mükafatını kazanan Z&E temalı rol yapma oyunu Baldur’s Gate 3, Microsoft’un oyun konsolları için Xbox Store üzerinden 1.300 TL fiyat ile satışa sunuldu. Oyunun Digital Deluxe sürümü ise 1.450 TL fiyat etiketi taşıyor. Bu ortada oyunun tıpkı vakitte bir Xbox Game Pass oyunu olabileceğine dair söylentiler olsa da en azından şu an için bu türlü bir durum kelam konusu değil üzere gözüküyor.

Geliştirici Larian Studios’un oyunu Ağustos başında Steam üzerinden PC için piyasaya sürüldü. Oyun aylar sonra bile eş vakitli oyuncu sayısı açısından Steam’de en çok oynanan birinci 10 oyun ortasında yer almayı sürdürüyor. Ayrıyeten Eylül ayında ise oyun Mac ve PlayStation 5 konsolu için geldi.

Oyunun Xbox platformları için piyasaya sürülmesindeki gecikmenin temel nedeni Larian’ın mahallî bölünmüş ekran iş birliği modunu Xbox Series S konsollarında çalıştıramaması olmuştu. Sonunda Microsoft, Larian’ın Baldur’s Gate 3’ü konsol takviyesi olmadan başlatmasına müsaade verdi lakin gelecekteki bir güncellemeye bunun eklenmesi mümkün.

Oyunun sayfasındaki açıklamalar şu biçimde:

“Kaçırılmış, enfekte edilmiş ve kayıp. Bir canavara dönüşüyorsun fakat içindeki yozlaşma büyürken gücün de büyüyor. Şeytanlar, varlıklar ve dünya dışı öteki kötücül güçlerin ortasındaki çekişmenin ortasında kalıyorsun. Sen ve partin, Unutulmuş Diyarlar’ın mukadderatını belirleyeceksiniz.

NİHAİ Z&E DENEYİMİ

Geniş Z&E ırk ve sınıf seçeneklerinden birini seç yahut geçmişi bilhassa belirlenmiş özgün bir karakterle oyna. Macera, yağma, savaş ve romantizm dolu Unutulmuş Diyarlar’da oyna. İster yalnız ister çoklu oyuncuyla dört bireye kadar çıkabilen bir kümeyle oyna. Yoldaşlarını dikkatle seç.

TEKLİ VE ÇOKLU OYUNCU ORTASINDA ÇARÇABUK GEÇİŞ YAP

Her karakter kendi kıssasını belirler. Hem yalnızken hem partideyken. Savaştaki güçlerinizi birleştirin ve partinizi kendi vazifelerini, maksatlarını takip etmesi için bölün. Birlikte harika bir plan yapın yahut arkadaşlarınızın en az beklediği anda kaotik bir aksiyon yapın. Bir Xbox’te bölünmüş ekranda iki şahsa kadar co-op yahut çevrimiçi olarak dört bireye kadar oynayabilirsiniz. Baldur’s Gate 3 macerası hem yalnız hem arkadaşlarla yaşanabilir.

HİÇBİR TECRÜBE BİREBİR OLMAYACAK

Unutulmuş Diyarlar geniş, ayrıntılı ve çeşitli bir dünyadır. Çevrende her noktada keşfedilmeyi bekleyen sırlar bulunmaktadır. Dikeylik, keşfinin kıymetli bir modülüdür. Gizlen, kısım, kaz, tırman, zıpla ve Karanlıkaltı’nın derinlikleriyle Üst Şehir’in çatıları ortasında dolan. Nasıl hayatta kalacağın ve dünyada nasıl bir iz bırakacağın sana kalmış.

SİNEMATİK BİR ÖYKÜ ANLATIMI

Yeni Divinity 4.0 motoruyla yapılan Baldur’s Gate 3, eşi gibisi görülmemiş bir keşif ve tecrübe özgürlüğü sunarak seçimlerine reaksiyon veren bir dünyayla etkileşime geçmeni sağlıyor. Muazzam, sinematik öykü anlatımı şimdiye kadarki en büyük dünyamızda dolanırken karakterlere hiç olmadığı kadar yaklaşmanı sağlıyor. Aşk yaşa, kandır, yardım et, böl, arkadaşlarınla birlikte büyü. Hepsi Larian’ın yeni kuşak RYO motoru sayesinde.”

Larian, Baldur’s Gate 3’ün fizikî sürümlerini 2024 yılının birinci çeyreğinde PC, PS5 ve Xbox platformları için yayınlayacak.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Palworld 25 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Geliştirici PocketPair’ın X hesabından yaptığı paylaşıma nazaran “Silahlı Pokemon”…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

PlayStation VR2 Yakında PC Dayanağı Sunabilir

Sony, PlayStation VR2 (PSVR2) için daha fazla oyun duyuran bir blog yazısında, sanal gerçeklik…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Nightingale ve Pacific Drive, NVIDIA GeForce Now Kütüphanesine Eklendi

NVIDIA GeForce NOW bulut oyun hizmeti Nightingale ve Pacific Drive da dahil olmak üzere…
Daha Fazla