Oyun Haberleri

Baldur’s Gate 3 İçin Aktüel İstatistikler Paylaşıldı

Valorant VP Oyuneks

The Game Awards 2023 gösterisinde Yılın Oyunu mükafatını kazanmasına neredeyse kesin gözüyle bakılan Baldur’s Gate 3 için aktüel istatistikler ortaya çıktı. Bakalım oyunun çıkışından bu yana oyuncuların Unutulmuş Diyarlar’daki hareketleri hangi taraflarda gelişmiş? Ayrıntılar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Baldur’s Gate 3’ün Deneme Sürümü Yayınlandı


Baldur’s Gate 3, birinci olarak PC için Ağustos ayında satışa sunulmuş iken Eylül ayında da PlayStation 5 kullanıcıları ile buluşmuştu. Erken Erişim kademesindeki ağır ilginin katlanarak arttığı oyun, Metacritic sitesine bağlı olarak, bu yılın en yüksek derecelendirilen oyunları ortasında da ismini yazdırmıştı. Elde edilen muvaffakiyet karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Larian Studios, sıra tabanlı rol yapma oyunu için birinci istatistiklerini de çıkışından birkaç gün sonra yayınlamıştı. Belçika menşeli stüdyo, artık de Baldur’s Gate 3 için aktüel istatistikler ile karşımıza çıktı.

Baldur’s Gate 3 İçin Aktüel İstatistikler Ne Diyor?

Verilen ayrıntılara nazaran, şimdiye kadar 1.3 milyon oyuncu oyunu bitirmiş. Toplam oynanış mühleti ise 452.556.984 saat olarak hesaplanmış, ki bu 51.662 yıla tekabül ediyor. Oyuncuların % 94 kadarı hazır karakter kullanmayı tercih etmemiş olup, karakter yaratmak için toplamda 8196 yıl harcanmış. Ayrıyeten 1.24 milyon oyuncu da önsezileri güçlü yuvarlak bir peynire dönmüş.

İlk istatistiklerin üzerinden aylar geçmiş olsa da, Gale hala en fazla seçilen başlangıç karakteri olmuş. Kendisini Astarion, Karlach, Shadowheart (Gölgeyürek), Wyll ve Lae’zel takip ediyor. Bu noktada Wyll ve Lae’zel ortasındaki sayının 234.966 ve 228.960 olmak üzere birbirlerine çok yakın olduğunu görebiliyoruz. Sınıf tercihi en fazla Paladin (Şövalye) iken, alt sınıf ise Barbarian (Barbar) ırk tercihi de Elf olmuş.

Larian Studios, iki milyon oyuncu dinozor saldırısından sıyrıldığını söylüyor. 84 milyon oyuncu ise alev topu fırlatmış. Ne var ki bu durum, büyücüler ortasında kaş kaybına yol açıyor. Scratch 48.5 milyon defa sevilmiş iken, 113 milyondan fazla defa cesetler ile konuşulmuş. Cesetler bunun için oyunculara teşekkür ediyor ve birebir vakitte nahoş kokudan ötürü da özür diliyorlar. Gölgeyürek de % 51.3 ile en fazla romantik bağın kurulduğu karakter olmuş. İkinci kısımda de oyuncuların % 30.4 kadarı Illithid ile taraf olmuş ve güçlerini esnetmiş.

Larian Studios tarafından paylaşılan istatistikler elbette bunlar ile sonlu değil. O denli ki oyun boyunca 14.4 milyon karakter hakkın rahmetine kavuşmuş. Oynanışların 158 bin kadarı Honour modunda başlatılmış iken, 34 binden fazla oyuncu bu mod sırasında ölmüş ve 464 oyuncu kümesi da oyunu bu modda oynayarak bitirmiş.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Palworld 25 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Geliştirici PocketPair’ın X hesabından yaptığı paylaşıma nazaran “Silahlı Pokemon”…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

PlayStation VR2 Yakında PC Dayanağı Sunabilir

Sony, PlayStation VR2 (PSVR2) için daha fazla oyun duyuran bir blog yazısında, sanal gerçeklik…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Nightingale ve Pacific Drive, NVIDIA GeForce Now Kütüphanesine Eklendi

NVIDIA GeForce NOW bulut oyun hizmeti Nightingale ve Pacific Drive da dahil olmak üzere…
Daha Fazla