Oyun Haberleri

Counter-Strike 2 herkes için ücretsiz!

Valorant VP Oyuneks

Dünya genelinde bilinen rekabetçi FPS oyunu Counter-Strike’ın devamı niteliğindeki oyunu Counter-Strike 2 nihayet PC kullanıcıları için yayınlandı. Valve tarafından geliştirilen bu yeni oyun, bir evvelki oyun olan CS:GO’nun on yıllık devamıdır ancak büsbütün farklı bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

Counter-Strike 2, Valve’in yeni oyun motoru olan Source 2 Engine temel alınarak hazırlandı. Bu oyun motoru sayesinde fizikî temelli gerçekçi görsellik sunan oyun, dinamik duman efektleriyle de dikkat çekiyor. Oyundaki dumanların etkileşimleri epey gerçekçi; o denli ki dumanlar, etrafındaki değişikliklere, silah ateşine ve patlamalara anında reaksiyon veriyor. Oyunda yeni bir alt-tik oranı bulunurken, haritalar büsbütün tekrar tasarlandı ve grafikler çok daha ayrıntılı bir hale getirildi. CS’nin kıymetlendirme sistemi de yenilendi ve artık küresel ve bölgesel liderlik tabloları ile oyuncuların sıralaması gösteriliyor.

Counter-Strike 2 herkes için ücretsiz!

Valve, Counter-Strike 2‘yi herkes için erişilebilir kıldı. Oyun, Steam üzerinden indirilebilir durumda. Şayet CS:GO’ya sahipseniz, bu oyunu fiyatsız olarak Counter-Strike 2’ye yükseltebilirsiniz. Oyun kütüphanenizde CS:GO otomatik olarak Counter-Strike 2 ile değiştirilecek. Bunun yanı sıra, CS:GO’daki envanterinizi Counter-Strike 2’ye fiyatsız olarak taşıyabilirsiniz.

Yeni başlayan oyuncular için Counter-Strike 2, Steam üzerinde fiyatsız olarak oynanabilir durumda. Oyunun indirme boyutu 28GB. Oyunu meselesiz bir formda oynayabilmek için bilgisayarınızda Intel Core i5 750 yahut daha üstü bir işlemci, DirectX 11 uyumlu 1GB yahut daha fazla ekran kartı, 8GB RAM, Windows 11 ve 85GB boş depolama alanı bulunmalı. Oyunun macOS için uygun olup olmadığı ise şu an için belgisiz.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Baldur’s Gate 3 Artık Xbox Series X|S Konsollarda

Geliştirici Larian Studios tarafından Baldur’s Gate 3 oyununun sonunda Xbox Series X|S oyun…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Kojima Productions Yeni Oyunu OD’yi Duyurdu

Microsoft, Haziran 2022’de Hideo Kojima’nın başında bulunduğu Kojima Productions ile…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Jurassic Park: Survival Duyuruldu

Universal, The Game Awards 2023 sırasında 1993 üretimi orjinal Jurassic Park sinemasına bu sefer…
Daha Fazla