Oyun Haberleri

EA’in FIFA serisi hakkında verdiği karar oyuncuları şok etti

Valorant VP Oyuneks

Elektronik Arts (EA), tanınan FIFA oyunlarını dijital mağazalardan çekti. Bu hareket, EA’nin yeni futbol simülasyon serisinin başlangıcı olan EA Sports FC 2024’ü tanıtmaya hazırlandığı bir vakte denk geldi. EA, oyunların neden kaldırıldığına dair bir açıklama yapmadı. Fakat bu durum, geçen yıl EA ile FIFA ortasındaki uzun periyodik lisans mutabakatının sona ermesinden kaynaklanıyor üzere görünüyor. EA artık FIFA markası altında değil, EA Sports FC ismi altında oyunlarını sunacak. Bu yeni isimle yayınlanacak birinci oyunun 29 Eylül’de piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Eğer daha evvel bir FIFA oyununun dijital bir kopyasını satın aldıysanız, kaldırılan oyunlara dair endişelenmenize gerek yok. Mevcut oyununuzu yine indirebilirsiniz. Ayrıyeten, EA Play isimli abonelik servisi aracılığıyla birtakım eski FIFA oyunlarını oynamanız mümkün. Lakin yeni kullanıcılar için durum farklı; oyunlar dijital mağazalarda listelenmiyor ve bu nedenle yeni kullanıcılar tarafından satın alınamıyor.

EA’in FIFA serisi hakkında verdiği karar oyuncuları şok etti

FIFA’nın ismi, öteki oyunlarla ilişkilendirilmeye devam edecek olsa da, EA’nın yeni oyunlarıyla birlikte anılmasını beklemiyoruz. FIFA lideri Gianni Infantino, FIFA ismini taşıyan tek gerçek oyunun futbol ve oyun severler için en yeterlisi olacağını belirtti.

Peki, bu durum tüketici için ne tabir ediyor? Bu, oyunların klâsik marka isimlerinin ötesine evrildiği yeni bir periyodun başlangıcı olabilir. Lakin, yeni marka olan EA Sports FC’nin FIFA’nın bıraktığı yeri doldurup dolduramayacağı konusunda birtakım telaşlar var. Vakitle ne olacağını göreceğiz, lakin şu anda hem gerçek hem de sanal futbolda büyük değişiklikler yaşandığı açık.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Baldur’s Gate 3 Artık Xbox Series X|S Konsollarda

Geliştirici Larian Studios tarafından Baldur’s Gate 3 oyununun sonunda Xbox Series X|S oyun…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Kojima Productions Yeni Oyunu OD’yi Duyurdu

Microsoft, Haziran 2022’de Hideo Kojima’nın başında bulunduğu Kojima Productions ile…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Jurassic Park: Survival Duyuruldu

Universal, The Game Awards 2023 sırasında 1993 üretimi orjinal Jurassic Park sinemasına bu sefer…
Daha Fazla