Oyun Haberleri

Helldivers 2, Steam Oyuncu Rekorunu Sürdürüyor

Valorant VP Oyuneks

Arrowhead Game Studios’un geliştirdiği ve Sony PlayStation Studios’un yayınladığı bilim kurgu üçüncü şahıs nişancı oyunu Helldivers 2, Steam oyuncu rekorunu kırmaya devam ediyor.

8 Şubat tarihinde PC ve PS5 için çıkış yapan Helldivers 2, Steam’e çıkmasından bir gün sonra oyun, 81.840 eşzamanlı oyuncuyla kısa müddette Valve hizmetinde şimdiye kadar PlayStation Studios tarafından yayınlanan en tanınan oyun haline geldi. Bu hafta sonu Helldivers 2’nin popülaritesi daha da arttı. SteamDB‘ye nazaran oyun, dorukta 155.926 oyuncu ile neredeyse iki kat daha fazla eşzamanlı oyuncu getirdi.

Karşılaştırıldığında, 2015 yılında üstten aşağıya nişancı olarak piyasaya sürülen birinci Helldivers oyunu, SteamDB’ye nazaran Ekim 2017’de sadece 6.744’lük en yüksek eş vakitli oyuncu sayısına sahipti. Bu ortada bu oyun, Sony Computer Entertainment’ın Windows için çıkardığı birinci PC oyunuydu.

Çıkışında oyunun çökmeler ve eşleştirme üzere bir dizi çıkış tarihi sorunu vardı. Arrowhead, bu meselelerden kimilerini düzeltmek için Cuma günü Steam’de bir yama yayınladı ve Cumartesi günü PS5 sürümü için de birebirini yaptı.

Arrowhead, Helldivers 2 için lansman sonrası fiyatsız içerik konusunda birçok planı olduğunu aslında açıklamıştı lakin bu eklemelerle ilgili detaylar şimdi açıklanmadı.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Fiyatsız NVIDIA GeForce NOW Planı Reklam Göstermeye Başlayacak

NVIDIA GeForce NOW bulut oyun günde 1 saat oyun oynanabilen büsbütün fiyatsız planında bu…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Stardew Valley 1.6 Güncellemesi Geliyor

Büyük bir merakla beklenen Stardew Valley 1.6 güncellemesi için geri sayım devam ediyor. Yakın…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Türk Oyun Şirketi Ubik Studios, Leila ve Untimely Hidden: Patara Oyunlarıyla Geliyor

Ülkemizi bölümde temsil edecek olan stüdyolardan Türk oyun şirketi Ubik Studios, Leila ve…
Daha Fazla