Oyun Haberleri

Homeworld 3 Üçüncü Defa Ertelendi

Valorant VP Oyuneks

Blackbird Interactive tarafından PC (Epic Games Store ve Steam) için geliştirilen yeni Homeworld oyunu, Gearbox Publishing yayıncılığında bu yılın Mart ayında satışa sunulacaktı. Ne var ki evvelki gün yapılan duyuru ile Homeworld 3 üçüncü sefer ertelendi. Pekala yeni tarih ne olacak? Ayrıntılar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Homeworld 3 War Games Modu Detaylandırıldı


Homeworld 3 Üçüncü Kere Ertelendi: İşte Yeni Çıkış Tarih

Üç boyutlu savaş sistemini klasik gerçek vakitli strateji elementleri ile birleştirileceği ve kıssanın de Homeworld 2 ile kalınan yerden devam ettirileceği Homeworld 3, 13 Mayıs 2024 tarihinde bizlerle olacak.

Erteleme kararının alınmasına, Steam Next Fest sırasında yayınlanan demo vesile olmuş. Demoyu deneyen oyuncuların yaptıkları geri dönüşleri dikkatle tahlil etmişler. Bu bağlamda da çıkış tarihini iki ay kadar ileriye taşımanın yerinde bir karar olacağı sonucuna varmışlar. Ayrıyeten farklı kanallardan geri dönüşler almaya devam edeceklerini de söylüyorlar.

Hikaye olarak Homeworld 2 oyununda yaşanan olayların akabinde, Hyperspace Gate Network sayesinde galaksi bolluk ve rahmete kavuşmuş olsa da, geçitlerde yaşanan sıkıntıların akabinde galaksinin güvenliği de tehlikeye düşüyor. Mit ve dini putperestlik peşinde koşan Karan ise galaksinin geleceğini tehdit eden gizemin tek anahtarı olacak.

Oyunun ana senaryo moduna ek olarak, PvP ve kooperatif çok oyunculu modu da olacak. Bu sayede gerçek vakitli strateji ile roguelike yapısının bir ortaya gelmesi ile iki kumandan rastgele hale getirilmiş filo çatışması meydan okumalarına katılabilecek. Her bir çatışmada filonuzu yöneterek, ulaşacağınız her bir zaferde çeşitli mükafatlar kazanabilmeniz de mümkün olacak. PvP tarafında ise gerçek oyuncular ile teke tek, ekip savaşları ve her şeyin hür olduğu savaşlar sizi bekleyecek.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Fiyatsız NVIDIA GeForce NOW Planı Reklam Göstermeye Başlayacak

NVIDIA GeForce NOW bulut oyun günde 1 saat oyun oynanabilen büsbütün fiyatsız planında bu…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Stardew Valley 1.6 Güncellemesi Geliyor

Büyük bir merakla beklenen Stardew Valley 1.6 güncellemesi için geri sayım devam ediyor. Yakın…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Türk Oyun Şirketi Ubik Studios, Leila ve Untimely Hidden: Patara Oyunlarıyla Geliyor

Ülkemizi bölümde temsil edecek olan stüdyolardan Türk oyun şirketi Ubik Studios, Leila ve…
Daha Fazla