Oyun Haberleri

STALKER 2 Yeni Fragmanı ile Büyülüyor

Valorant VP Oyuneks

Bu yıl çıkması beklenen, ancak geliştirilme sürecindeki badireler nedeniyle ertelenen STALKER 2 yeni fragmanı ile karşımıza çıktı. Eski bir yüzün geri döndüğü fragmanı kaçırmayın.


İlginizi Çekebilir: South Park: Snow Day Oynanış Fragmanı Yayınlandı


Oldukça kuvvetli bir geliştirilme süreci olan STALKER 2: Heart of Chornobyl, GSC Game World stüdyosunun kendi içindeki sorunlar nedeni ile 2010 yılında başlayan geliştirilme evresi 2012 yılında durdurulmuş ve çok geçmeden de iptal edilmişti. Ne var ki ortadan geçen altı yılın akabinde, 2018 yılının Mayıs ayı içerisinde, geliştiricinin Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile oyunun tekrar geliştirilmekte olduğu duyurulmuştu.

STALKER 2 Yeni Fragmanı Eski Bir Yüzü Karşımıza Çıkartıyor

2022 yılının Şubat ayında patlak veren Rusya-Ukrayna savaşından büyük ölçüde etkilenen geliştirilme süreci, erteleme haberlerini de beraberinde getirmişti. Son olarak Ağustos ayındaki haber ile 2024 yılının birinci çeyreğinde çıkacağı resmiyet kazanan STALKER 2 yeni fragmanı ile bunu da bir nevi teyit etmiş oldu.

İki buçuk dakikaya yakın uzunluğu ve Türkçe altyazı takviyesi (ayarlardan açmayı unutmayın) olan Strider fragmanı, ismini veren eski Monolith üyesini yine karşımıza çıkartıyor. Kendisinden haber alamadığımız süreçte neler yaşadığına kısa bir özet geçiyor. Muhtemelen bunları oyun boyunca daha ayrıntılı olarak göreceğiz.

Daha diğer karakterleri de gördüğümüz fragmanda, Chornobyl Tecrit Bölgesi içine girip de pahalı yapıtları bulmaya çalışır, radyasyon ve yaratıklar ile çaba eder iken eski oyunlarda burun buruna geldiğimiz tehlikeler de ekranımıza geliyor. Bununla birlikte gizemli anomaliler ve daha öteki pek çok şey bizi bekliyor.

Unreal Engine 5 ile geliştirilmekte olan STALKER 2: Heart of Chornobyl, Türkçe altyazı ve arayüz takviyesi, kapsamlı özelleştirme yapabileceğimiz otuzdan fazla ateşli silah içeriyor. Ayrıyeten gerçekçi simülasyon elementlerinin de olduğu hayatta kalma mekanikleri ile unutulmaz bir tecrübe yaşatacakmış üzere görünüyor.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Fiyatsız NVIDIA GeForce NOW Planı Reklam Göstermeye Başlayacak

NVIDIA GeForce NOW bulut oyun günde 1 saat oyun oynanabilen büsbütün fiyatsız planında bu…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Stardew Valley 1.6 Güncellemesi Geliyor

Büyük bir merakla beklenen Stardew Valley 1.6 güncellemesi için geri sayım devam ediyor. Yakın…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Türk Oyun Şirketi Ubik Studios, Leila ve Untimely Hidden: Patara Oyunlarıyla Geliyor

Ülkemizi bölümde temsil edecek olan stüdyolardan Türk oyun şirketi Ubik Studios, Leila ve…
Daha Fazla