Oyun Haberleri

Xbox Kasım Güncellemesi İle Taşınabilir Oyun Bilgisayarları İçin Kompakt Mod Geldi

Valorant VP Oyuneks

Microsoft, Xbox Kasım Güncellemesi ile Xbox oyun konsollarına eklemeler yaparken Windows için de oyun konusunda yenilikler sunacağını duyurdu. Güncelleme bilhassa taşınabilir Windows oyun bilgisayarları için yeni bir Kompakt Mod kullanıcı arayüzü getirmesi ile öne çıkıyor.

Kompakt mod birinci olarak Ekim ayı sonlarında Xbox Insiders için piyasaya sürüldü ve ASUS ROG Ally ve Lenovo Legion Go üzere bilgisayarlar için üretildi. Microsoft, Xbox Wire’daki açıklamasında şunu belirtiyor: “Kompakt modda, kenar çubuğu simgeler halinde daraltılarak içeriğe göz atmak için size daha fazla alan sağlanır. Bu özelliği kullanmak için uygulamanın sol üst köşesindeki profilinize tıklayın ve “Kompakt mod” anahtarını açın.”

Microsoft, gelecekte Kompakt Modun varsayılan olarak açık olması için taşınabilir oyun bilgisayarları üreten şirketlerle çalıştığını ekliyor.

Xbox PC uygulaması güncellemesi ayrıyeten, kullanıcıların bildirim açılır menüsünde sadece okunmamış bildirimleri denetim etmesine imkan tanıyan bir özellik de ekliyor. Ek olarak, Xbox PC uygulamasındaki makul meselelerin çözülmesine yardımcı olacak özel bir araç olan yeni bir Oyun Hizmetleri Tamirat Aracı da bulunuyor. Buna profilinize tıklayıp akabinde Takviye seçeneğini seçerek ulaşabileceksiniz.

Xbox konsolu yazılım güncellemesi, istek listesinde oyun bulunan şahıslar için de bir yol ekliyor ve bu oyunların şirketin hafta sonu Free Play Days etkinliklerinin bir kesimi olarak görünmesini sağlıyor: “Bu güncellemeyle, bir oyun istek listenizdeyse ve Xbox Free Play Days’in modülüyse, konsolunuzda oyunun hudutlu bir müddet için fiyatsız oynanacağına dair bir bildirim alacaksınız. Şimdi bir istek listeniz yok mu? Başlamak kolaydır. Kılavuzu açmak için Xbox düğmesine basın ve akabinde Mağaza’ya gidin ve rastgele bir oyunun detay sayfasında İstek Listesine Ekle’yi seçin.”

Güncelleme ayrıyeten ödül almak için yeni bir telefonla kimlik doğrulama özelliğinin yanı sıra Japonca tabanlı fizikî ve sanal klavyeler için takviye de ekliyor. Ayrıyeten Xbox denetleyicileri için birkaç yanılgıyı düzelten yeni bir eser yazılımı güncellemesi de mevcut.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Palworld 25 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Geliştirici PocketPair’ın X hesabından yaptığı paylaşıma nazaran “Silahlı Pokemon”…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

PlayStation VR2 Yakında PC Dayanağı Sunabilir

Sony, PlayStation VR2 (PSVR2) için daha fazla oyun duyuran bir blog yazısında, sanal gerçeklik…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Nightingale ve Pacific Drive, NVIDIA GeForce Now Kütüphanesine Eklendi

NVIDIA GeForce NOW bulut oyun hizmeti Nightingale ve Pacific Drive da dahil olmak üzere…
Daha Fazla