Teknoloji Haberleri

Akıllı telefon patladı, 3 kişi yaralandı

Valorant VP Oyuneks

Nashik, Maharashtra’da bulunan bir konutta büyük bir patlama meydana geldi. Olay, ekseriyetle yalnızca cebinde bulunan şahsa ya da çabucak yanındaki alana ziyan veren bir akıllı telefon patlamasıyla başlamış üzere görünüyor. Lakin bu olayda sonuçlar daha geniş kapsamlıydı. NDTV’nin haberine nazaran; Nashik’taki bu meskende patlayan cep telefonu, konutta bulunan üç bireye ciddi biçimde ziyan verdi.

Bu şahıslar, patlamadan sonra ciddi yaralarla hastaneye kaldırıldı. Patlamanın meydana geldiği esnada telefonun şarjda olduğu ve patlama anında telefonun yanında bir deodorant kutusunun bulunduğu belirtildi.

Akıllı telefon patladı, 3 kişi yaralandı

Deodorantlar hayli yanıcı maddeler içerebilir ve bir kıvılcımla bile patlayabilir. Bu patlama sonucunda, konuttaki pencere tam dışarıya fırladı ve konutun dışındaki öteki pencerelerde de hasar oluştu.

Evde meydana gelen bu patlama o kadar şiddetliydi ki, konutun etrafında park halinde bulunan arabaların camları bile kırıldı. Paylaşılan görsellerde meskendeki metal parmaklıkların ve mobilyaların yanmış olduğunu görmek mümkün. Lakin şükürler olsun ki bu patlama sırasında can kaybı yaşanmadı. Patlamanın tam olarak neden kaynaklandığına dair ayrıntılar şimdi netlik kazanmış değil. Bu yıl daha evvel OnePlus Nord 2‘nin patladığı ve bir Xiaomi aygıtının çok ısınarak Çin’de 8 yaşında bir çocuğun vefatına sebep olduğuna dair haberler de gündeme gelmişti.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Zyxel Networks Switch Eserleri, Artan Güç Maliyetlerine Karşı KOBİ’lere Tasarruf Sağlıyor

Zyxel Networks, güç tasarrufu sağlayan switch yelpazesiyle KOBİ’lere güç harcamalarını…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Infinix, PUBG MOBILE Dünya Kupası’nın Akıllı Telefon Sponsoru Oldu

Infinix, dünyanın önde gelen espor turnuvalarından PUBG MOBILE Dünya Kupası’nın Akıllı…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

2023 The Game Awards Kazananlar Açıklandı

Yeni oyun tanıtımları, fragmanlar ve duyurular ile dopdolu olan 2023 The Game Awards sona erdi ve…
Daha Fazla