Teknoloji Haberleri

Apple, MacBook Modellerini Kendi Hücresel Modemleri İle Donatabilir

Valorant VP Oyuneks

İddialara nazaran Apple, en erken 2028 yılında piyasaya sürülecek hücresel MacBook modellerinde kendi özel modemini sunmanın planlarını yapıyor. Bloomberg’den Mark Gurman, Apple’ın 2018’den bu yana kendi modemi üzerinde çalıştığı ve şu anda iPhone’larda kullanılan Qualcomm çipinden uzaklaşmaya çalıştığı bildiriliyor. Modemin piyasaya sürülmesi için gereken vakit dilimi ise birkaç defa ertelendi ve artık 2026 civarında hazır olması bekleniyor. Gurman, Apple’ın çipin daha ilerideki öteki Apple aygıtlarında da görünmesi için planlar yaptığını paylaşıyor.

Gurman, Apple’ın bu hücresel çipi Apple Watch ve iPad’in ve Mac’in hücresel versiyonlarına yerleştirmek için muhtemelen iki yahut üç yıla daha gereksinimi olacağını söylüyor. Apple geçmişte hücresel temasa sahip MacBook’lar geliştirme mümkünlüğünü araştırmıştı. Aslında şirketin 3G irtibatlı bir MacBook Air piyasaya sürmeyi düşündüğü bildirildi lakin eski CEO Steve Jobs 2008’de şirketin bu durumda çok fazla yer kaplayacağı için buna karşı karar verdiğini söyledi.

Gurman son haber bülteninde ayrıyeten Apple’ın devam eden öteki şirket içi çip projelerinden kimilerinin kamera sensörleri, piller, sonunda Broadcom’un modüllerinin yerini alacak birleşik Wi-Fi ve Bluetooth çipi, Apple aygıtları için Mikro LED ekranlar ve non-invaziv glikoz izleme sistemi çipi olduğunu yazdı.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Zyxel Networks Switch Eserleri, Artan Güç Maliyetlerine Karşı KOBİ’lere Tasarruf Sağlıyor

Zyxel Networks, güç tasarrufu sağlayan switch yelpazesiyle KOBİ’lere güç harcamalarını…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Infinix, PUBG MOBILE Dünya Kupası’nın Akıllı Telefon Sponsoru Oldu

Infinix, dünyanın önde gelen espor turnuvalarından PUBG MOBILE Dünya Kupası’nın Akıllı…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

2023 The Game Awards Kazananlar Açıklandı

Yeni oyun tanıtımları, fragmanlar ve duyurular ile dopdolu olan 2023 The Game Awards sona erdi ve…
Daha Fazla