Teknoloji Haberleri

Apple Vision Pro Ülkü Formuna 4. Jenerasyonda Erişebilir

Valorant VP Oyuneks

Bloomberg’ten Mark Gurman’in Apple Vision Eserleri Grubu’ndaki birtakım temaslı olduğu bireyler, Apple Vision Pro başlığın “ideal formunu” gerçekleştirmek için aygıtın birbirini takip eden dört jenerasyonunun gerekebileceğine inanıyor.

Power On bülteninde yazan Gurman, Apple’ın bağlığı üzerinde çalışan takımdan kimilerinin, aygıtın müşterilerin günlük kullanımları için gereğince gelişmiş olarak kabul edilmesinden evvel yapılması gereken çok iş olduğu hissini verdiğini söylüyor.

Apple’ın geliştirme grubunun aygıtın “ideal formu” olarak neyi değerlendirdiği açık olmasa da birinci jenerasyon aygıtla ilgili yazılımsal ve donanımsal eksikler olduğu açık. Birçok Vision Pro kullanıcısı, başlığın kendisinin uzun vadeli kullanım için çok ağır ve hantal olduğunu düşünüyor. Bu da kuşaklar ortası minyatürleştirmeyi uygunlaştırma için çok kıymetli bir mihenk taşı haline getiriyor. Öbür tenkitler ortasında zayıf pil ömrü, kâfi sayıda özel uygulama olmaması ve VisionOS’taki yanılgıların fazlalığı yer alıyor.

Eğer Apple grubu bu meseleleri iPhone, iPad ve Apple Watch’un ilerlemesine emsal formda dört kuşak boyunca çözebilirse, Gurman’ın görüşü Vision Pro’nun sonunda iPad’in yerini alabileceği istikametinde.

Gurman, Vision Pro hakkında şunları söylüyor: “Başlığın nitekim iPad’in yerine geçebilecek hale getirmek için kimi donanım yükseltmeleri, bir dizi yazılım güncellemesi ve uygulama geliştiricileri ile içerik oluşturuculardan çok daha uygun dayanak gerekecek. O vakte kadar Vision Pro aslında bir prototip. Onu test etme ayrıcalığı için Apple’a ödeme yapmanız gereken tek şey.”

Peki, siz Apple Vision Pro hakkında ne düşünüyorsunuz?

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Photomator 3.3 Yeni Bir Evrak Tarayıcısı İle Birlikte Geldi

Photomator 3.3, macOS teknolojileri kullanılarak oluşturulmuş güçlü bir belge tarayıcısı…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

NVIDIA Desteklenmeyen Ekran Kartları ve Windows Sürümleri İçin Yeni Şoförler Yayınladı

NVIDIA, Kepler mimarisine dayalı eski ekran kartlarını kullananlar ve güvenlik güncellemeleri…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

MediaMarkt Yeni Mağazasını Atlaspark AVM’de Açtı

MediaMarkt, yeni mağaza açılışlarıyla Türkiye’deki yatırımlarına devam ediyor. Bu…
Daha Fazla