Teknoloji Haberleri

BT Eğitim Şirketi GoIT, Türkiye Pazarına Giriş Yaptı

Valorant VP Oyuneks

Alanında profesyonel eğitmenler ile şu ana kadar 6 ülkede 17 bin öğrenciye hizmet veren ve yeni başlayanlar için memleketler arası bir teknoloji eğitim şirketi olan GoIT artık Türkiye’de. BT alanında başarılı bir meslek inşa etmek ve bu bölüme girmek isteyen herkese erişilebilir eğitim fırsatları sunan GoIT, mezunlarının %80’ine, kursu bitirdikten sonraki birinci ay içerisinde iş bulma konusunda yardımcı oluyor. 6-10 ay süren online ve canlı kurs içeriklerinden oluşan eğitimler, sıfırdan yazılımcı yahut bilgi analisti olmak isteyenler için tasarlanıyor.

Şu ana kadar online eğitimler ile 6 ülkede yaklaşık 17 bin şahsa hizmet veren milletlerarası teknoloji eğitim şirketi GoIT, Türkiye’de faaliyet göstermeye başladı. 6-10 aylık online ve canlı kurslarıyla sıfırdan web geliştirici olmak isteyenlere kapılarını aralayan GoIT, öğrencilere yeni pazarda aranan marifetleri kazandırmak ve iş bulma konusunda avantaj sağlamak üzere özel ders içerikleri sunuyor. Online kursların %10’u teori, %70’i pratik ve %20’si geri bildirimden oluşuyor. Her öğrenme basamağında ferdî vazifeler ve kadro projeleri bulunuyor ve bu projeler mentorler tarafından yönlendiriliyor. GoIT; öğrenci, muhasebeci, hostes yahut doğum iznindeki bir anne için dahi uygun meslek fırsatları sağlarken başlangıç düzeyindeki herkesin BT dalına başarılı bir giriş yapabilmesi için eğitim programlarını özel olarak tasarlıyor.

İş gücü piyasasındaki dengesizlikler, alım gücünün maaş karşısında düşmesi, küçülmeye gitmeler ve işten çıkarmalar, çalışan başına düşen iş yükünün artması üzere zorlayıcı faktörler, bireyleri meslek tercihlerini gözden geçirmeye ve daha sürdürülebilir çalışma şartlarını aramaya yöneltiyor. BT dalı, Türkiye ve dünya genelinde süratle gelişmeye ve büyümeye devam eden az sayıdaki sanayiden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye’de yaklaşık 285 bin kişinin yer aldığı bu dalda, çalışanların %44’ünün teknik eğitim almadığı görülüyor. 25 milyar dolar civarında olan kesim büyüklüğünün ise 2028 yılına kadar yıllık olarak ortalama %10 oranında büyümeye devam edeceği varsayım ediliyor. Değişen ekonomik etkenler ve trendlere karşın tatmin edici bir maaş, rahat şartlar ve iş – özel hayat istikrarını sağlamak üzere beklentiler içinde olan çalışanlar, BT kesimine giriş yapmanın yollarını arıyor.

Türkiye’de faaliyet göstermeye başlayan milletlerarası teknoloji eğitim şirketi GoIT, başlangıç düzeyindeki herkesin BT dalına başarılı bir giriş yapabilmesi için ülkü tahliller sunuyor. Şimdiki pazarda junior durumlar için talebin yüksek olduğu bir periyotta GoIT, öğrencilere yalnızca temel marifetler değil, birebir vakitte bölümün dinamiklerini manaya ve daima öğrenme pratiği kazandırıyor. GoIT’nin eğitim programları, tecrübeli web developer eğitmenleri tarafından yönlendiriliyor. Öğrencilere, iş mülakatları için hazırlık konusunda dayanak verilirken, boş durumlara başvurmak için tesirli ipuçları, özgeçmiş hazırlamanın incelikleri üzere bahislerde da ayrıntılı bilgiler sunuluyor. GoIT, kapsamlı içerik ve hizmetleriyle bireylere hem teknik bilgi hem de iş dünyası maharetlerini kazandırarak, BT kesiminde sürdürülebilir bir mesleğe ulaşma bahtı tanıyor. GoIT’nin öğrenme modeli, günde 2-3 saat ve hafta sonları alınabilen yarı vakitli kurslarla iştirakçilerin programına nazaran uyarlanabiliyor.

Türkiye pazarına adım atmanın heyecanını yaşadıklarını tabir eden GoIT’nin Büyümeden Sorumlu Lideri Khrystyna Gankevych, “Türkiyedeki öğrencilere, her düzeyden bireye ve profesyonele, teknoloji dünyasında başarılı bir mesleğe giden kapıları aralamak için eşsiz eğitim fırsatları sunmaktan gurur duyuyoruz. Yılların tecrübesi ve uzman eğitmen takımımızla, Türkiye’deki öğrencilerin ve profesyonellerin sürdürülebilir teknoloji mesleğine sağlam bir başlangıç yapmalarına yardımcı olmayı hedefliyoruz. GoIT’nin yenilikçi eğitim modeliyle, Türkiye’deki teknoloji dalına katkı sağlamaktan ve bireylerin potansiyellerini en üst seviyeye çıkarmalarına takviye olmaktan heyecan duyuyoruz. Türkiye pazarındaki lansman bizim için başarılı oldu. Nispeten kısa bir müddet içinde süreçlerimizi optimize etmeyi başardık, böylelikle 1200’den fazla kişinin katıldığı yaklaşık 10 fiyatsız web semineri düzenledik. Birinci küme öğrenci eğitimlerini 2024 yılı Mart ayı başında başlatmayı planlıyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks