Teknoloji Haberleri

BYD Türkiye pazarına giriş yaptı! Artık Tesla düşünsün!

Valorant VP Oyuneks

Çin merkezli elektrikli araba üreticisi BYD, Türkiye pazarına giriş yapma kararı aldı ve Türkiye yapılanmasının başına otomotiv bölümünün değerli isimlerinden birisi olan İsmail Ergun’u getirdi. BYD, Türkiye’de elektrikli araba segmentinde argümanlı bir oyuncu olarak yer almayı hedefliyor ve bu kararla Türk otomobil pazarında değerli bir adım atmış oluyor.

BYD, Türkiye pazarına adım atma kararını duyururken, yakın vakitte Türkiye fiyatlarını da açıklayacağını belirtti. Şirketin bu adımı, Türkiye’nin elektrikli araba pazarındaki büyümesini ve potansiyelini yansıtıyor. Elektrikli arabalara olan ilgi dünya genelinde artarken, BYD’nin Türkiye pazarına girmesi, bu büyümeden hisse almayı amaçlıyor.

BYD Türkiye pazarına giriş yaptı! Artık Tesla düşünsün!

BYD, Türkiye pazarındaki amacını hayli argümanlı bir halde belirledi. Şirket, 2 ay içinde 1.500 adet araba satışı gerçekleştirmeyi hedefliyor. Bu maksat, BYD’nin Türkiye’deki büyüme potansiyeline olan inancını gösteriyor. Ayrıyeten, elektrikli arabalara olan talebin arttığı bir periyotta, BYD’nin Türkiye pazarındaki tesiri daha da büyük olabilir.

İsmail Ergun’un BYD Türkiye yapılanmasının başına getirilmesi de kıymetli bir adım olarak bedellendiriliyor. Ergun, Türk otomotiv bölümünde uzun yılların tecrübesine sahip bir isim olarak biliniyor ve BYD’nin Türkiye operasyonlarını muvaffakiyetle yönetme konusundaki hüneri büyük bir avantaj olabilir.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Zyxel Networks Switch Eserleri, Artan Güç Maliyetlerine Karşı KOBİ’lere Tasarruf Sağlıyor

Zyxel Networks, güç tasarrufu sağlayan switch yelpazesiyle KOBİ’lere güç harcamalarını…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Infinix, PUBG MOBILE Dünya Kupası’nın Akıllı Telefon Sponsoru Oldu

Infinix, dünyanın önde gelen espor turnuvalarından PUBG MOBILE Dünya Kupası’nın Akıllı…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

2023 The Game Awards Kazananlar Açıklandı

Yeni oyun tanıtımları, fragmanlar ve duyurular ile dopdolu olan 2023 The Game Awards sona erdi ve…
Daha Fazla