Teknoloji Haberleri

Chrome’a gelen yeni güncelleme kullanıcıları şad etmişe benziyor

Valorant VP Oyuneks

Chrome’un son masaüstü sürümü olan 117, kullanıcıların uzun vakittir rahatsızlık duyduğu “Tüm Yer İmleri” hatırlatıcısını Kitaplık Çubuğundan kaldırdı. Bu, bilhassa yer imleri çubuğunda pahalı alan kaplayan ve itinayla düzenlenen yer imlerini bozan bu hatırlatıcıdan rahatsız olan kullanıcılar için memnuniyet verici bir gelişme oldu.

Önceden, “Tüm Yer İmleri” hatırlatıcısı, Material You dizaynının bir modülü olarak Chrome 117 sürümünde getirildi. Buna dokunduğunuzda, tüm yer imlerini görüntülemek için Yan Paneli açma isteği geliyordu. Lakin Google, yer imleri çubuğundaki bu hatırlatıcıyı kaldırarak kullanıcılarına daha ferah bir kullanım alanı sunmuş oldu.

Chrome’a gelen yeni güncelleme kullanıcıları mutlu etmişe benziyor

Ayrıca Chrome 117’nin bu güncellemesiyle, 10 adet güvenlik yanılgısı da düzeltildi. Google, masaüstü platformuna Material You bileşenlerini ekliyor. Fakat bu ekleme, ChromeOS’tan daha yavaş ilerliyor. Yeniden de, yakın bir vakitte tüm Google eserleri ve hizmetlerinde benzeri bir temalama tecrübesi yaşayacağımızı söylemek mümkün.

Material You, Google’ın 2021’de Android 12 ile başlattığı yeni temalandırma motorudur. Bu, başlangıçta yalnızca Google’ın kendi platformlarına sonlu olan dinamik arayüz temalandırma seçeneğiyle geliyordu. Fakat Google, Canary sürüm 110 ile bu temayı öbür hizmetlere, Chrome dahil olmak üzere, getirmeye başladı. Bu da Material You’nun Mac, Windows, ChromeOS ve Linux üzere platformlarda da kullanılmaya başlanmasını sağladı.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Zyxel Networks Switch Eserleri, Artan Güç Maliyetlerine Karşı KOBİ’lere Tasarruf Sağlıyor

Zyxel Networks, güç tasarrufu sağlayan switch yelpazesiyle KOBİ’lere güç harcamalarını…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Infinix, PUBG MOBILE Dünya Kupası’nın Akıllı Telefon Sponsoru Oldu

Infinix, dünyanın önde gelen espor turnuvalarından PUBG MOBILE Dünya Kupası’nın Akıllı…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

2023 The Game Awards Kazananlar Açıklandı

Yeni oyun tanıtımları, fragmanlar ve duyurular ile dopdolu olan 2023 The Game Awards sona erdi ve…
Daha Fazla