Teknoloji Haberleri

Facebook Messenger Uçtan Uca Şifrelemeyi Varsayılan Hale Getirdi

Valorant VP Oyuneks

Meta, Messenger’ın birinci piyasaya sürüldüğü 2011 yılından bu yana en büyük iyileştirmeleri aldığını açıkladı. Uçtan uca şifreleme artık Facebook Messenger sohbetleri ve aramaları için varsayılan hale getirildi. Bu da inançlı bağlantınızın öbürleri tarafından, hatta Meta’nın kendisi tarafından bile gözetlenemeyeceği manasına geliyor.

Güncellemeden sonra Messenger, bildirileri daha sonra yeni bir aygıtta kurtarmaları gerekebileceği ihtimaline karşı kullanıcılardan bir PIN ayarlamalarını isteyecek. Uygulamanın bir milyardan fazla kullanıcısı olması nedeniyle özelliğin global kullanıma sunulmasının tamamlanması birkaç ay sürebileceği söz ediliyor.

Uçtan uca şifreleme, 2016 yılında Messenger için bir seçenek haline geldi fakat Meta’nın güvenlik eforlarını açıkça hızlandırdığı görülüyor. Meta, “Bunu sağlamak yıllar sürdü zira bunu hakikat yapmak için vakit harcadık” ve ayrıyeten “Messenger özelliklerini sıfırdan tekrar inşa ettik” diye ekliyor.

Yeni saklılık, güvenlik ve denetim özelliklerine ek olarak Messenger, fotoğraflar ve görüntüler için güzelleştirilmiş manzara kalitesine kavuşuyor. Meta, önümüzdeki aylarda kullanıma sunmadan evvel şu anda küçük bir test kümesiyle yüksek çözünürlüklü medya paylaşımını test ettiğini söylüyor. Messenger’a ayrıyeten ileti düzenleme (gönderildikten sonra 15 dakikaya kadar), sesli ileti oynatma suratı seçenekleri, sohbet yahut uygulama dışında daima sesli ileti oynatma, okundu bilgisi denetimi ve bildirilerin kaybolması üzere özellikler üzerinde çalışıyor.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Photomator 3.3 Yeni Bir Evrak Tarayıcısı İle Birlikte Geldi

Photomator 3.3, macOS teknolojileri kullanılarak oluşturulmuş güçlü bir belge tarayıcısı…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

NVIDIA Desteklenmeyen Ekran Kartları ve Windows Sürümleri İçin Yeni Şoförler Yayınladı

NVIDIA, Kepler mimarisine dayalı eski ekran kartlarını kullananlar ve güvenlik güncellemeleri…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

MediaMarkt Yeni Mağazasını Atlaspark AVM’de Açtı

MediaMarkt, yeni mağaza açılışlarıyla Türkiye’deki yatırımlarına devam ediyor. Bu…
Daha Fazla