Teknoloji Haberleri

Fransa, iPhone 12’nin Radyasyon Düzeyini Düzelten Güncellemeyi Onayladı

Valorant VP Oyuneks

Fransa, iPhone 12 aygıtlarının yüksek seviyede radyasyon yaydığını tespit etmiş ve iPhone 12 akıllı telefonların satışını yasaklamıştı. Artık ise Reuters, ülkenin artık iPhone 12 aygıtların radyasyon düzeyini düşüren önerilen bir yazılım güncellemesini onayladığını paylaştı.

iPhone 12 artık epey eski bir aygıt ve artık Apple’ın web sitesinde yeni olarak satılmıyor, fakat birçok satıcı hala onu ikinci el olarak satıyor. Fransa’nın yasağı ise doğal ki bu tıp satışları etkiledi. Bu ayın başlarında Fransa radyasyon düzeyleriyle ilgili telaşlarını lisana getirdiğinde Apple, aygıtının radyasyon düzeylerinin inançlı olduğundan emin olmak için çok sayıda memleketler arası standart testinden geçtiğini savundu.

Eylül ortasında Apple, hükümetin tasalarını gidermek gayesiyle Fransa’daki kullanıcılar için bir yazılım güncellemesi yayınlayacağını belirten bir açıklama yaptı. Fransa, duyuruyu memnuniyetle karşıladığını ve güncelleme yayınlandıktan sonra telefonun satışına müsaade vereceğini söyledi.

Öte yandan, güncellemenin sırf Fransız kullanıcılara sunulup sunulmayacağı muhakkak değil. Öteki birçok Avrupa ülkesi de bulgularla ilgili telaşlarını lisana getirdi lakin hiçbiri şirkete Fransa kadar sert müdahale etmedi.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Zyxel Networks Switch Eserleri, Artan Güç Maliyetlerine Karşı KOBİ’lere Tasarruf Sağlıyor

Zyxel Networks, güç tasarrufu sağlayan switch yelpazesiyle KOBİ’lere güç harcamalarını…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Infinix, PUBG MOBILE Dünya Kupası’nın Akıllı Telefon Sponsoru Oldu

Infinix, dünyanın önde gelen espor turnuvalarından PUBG MOBILE Dünya Kupası’nın Akıllı…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

2023 The Game Awards Kazananlar Açıklandı

Yeni oyun tanıtımları, fragmanlar ve duyurular ile dopdolu olan 2023 The Game Awards sona erdi ve…
Daha Fazla