Teknoloji Haberleri

Google Bildiriler Artık Sohbet Balonu Renklerini Değiştirmeye Müsaade Veriyor

Valorant VP Oyuneks

Google, Bildiriler uygulaması için sohbet balonu ve art plan renklerini özelleştirme imkanı da dahil olmak üzere bir dizi güncelleme sunuyor. Bundan bu türlü her sohbet için farklı bir renge sahip olmak da mümkün.

Ek olarak, aygıt üzerindeki Google AI yardımıyla (yeni bir Pixel aygıtına gereksiniminiz olacak), Photomoji ile fotoğrafları reaksiyonlara dönüştürebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir fotoğraf seçmek, hangi objeyi (veya kişiyi yahut hayvanı) bir Photomoji’ye dönüştürmek istediğinize karar vermek ve gönder düğmesine basmak. Bu reaksiyonlar daha sonra kullanılmak üzere kaydedilecek ve sohbetteki arkadaşlarınız da onlara gönderdiğiniz rastgele bir Photomoji’yi kullanabilecek.

Yeni Sesli Ruh Halleri özelliği, kalp gözü emojisi, ateş topları ve bir parti patlangıcı üzere görsel efektler göstererek sesli bir iletiye dokuz farklı titreşimden birini uygulamanıza imkan tanıyor. Google, bit suratını ve örnekleme oranını artırarak sesli bildirilerin kalitesini de yükselttiğini söylüyor.

Ayrıca, “Kar yağıyor” yahut “Seni seviyorum” üzere şeyler yazarak tetikleyebileceğiniz 15’ten fazla Ekran Efekti var. Google, bunların “ekranınızın bir renk ve hareket senfonisi içinde patlamasını” sağlayacağını söylüyor. Diğer bir yerde, İletiler belli yansılar ve emojiler kullanıldığında animasyonlu efektler gösterecek.

Tüm bunların ötesinde, kullanıcılar artık Google hizmetlerinde nasıl görünecekleri üzerinde daha fazla denetime sahip olmalarına yardımcı olmak için telefon numaralarına isimlerini ve fotoğraflarını ekleyen bir profil oluşturabilecekler. Şirket, bu özelliğin küme sohbetlerinizde olmayan bir telefon numarasından bildiri almak kelam konusu olduğunda yardımcı olabileceğini söylüyor.

Bu özelliklerden kimileri bugünden itibaren Google Mesajlar’ın en son sürümünde beta olarak kullanıma sunulacak. Google, kimi özelliklerin kullanılabilirliğinin pazara ve aygıta bağlı olacağını belirtiyor.

Google bu güncellemeleri, artık her ay 1 milyardan fazla kişinin RCS aktifleştirilmiş Google Mesajlar’ı kullandığı haberiyle birlikte sunuyor

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks