Teknoloji Haberleri

Huawei Nova 11 SE ve Oppo Find N3’ün tanıtım tarihleri netleşti

Valorant VP Oyuneks

Ekim ayı, akıllı telefon bölümünde ağır bir ay olarak görünüyor. Çin kaynaklı duyumlar, birçok yeni aygıtın bu ayda tanıtılacağını belirtiyor, bu aygıtların ortasında katlanabilir telefonlar da bulunuyor.

Oppo’nun yeni katlanabilir akıllı telefon modeli Find N3‘ü önümüzdeki ay tanıtması bekleniyor. Bu aygıtın en dikkat çeken özelliği, iki katmanlı transistor CMOS sensöre sahip olması. Bu teknoloji, fotoğraf kalitesini değerli ölçüde artırabilir. Sony’nin Lytia manzara sensör markasıyla iş birliği yapan Oppo, bu yeni sensörlerle gelecekteki amiral gemisi telefonlarında “hesaplamalı fotoğrafçılığın yeni dönemini” başlatmayı hedefliyor.

Bu yeni sensör, transistörleri ve fotodiyot katmanlarını iki başka katmanda tutuyor. Bu sayede daha büyük fotodiyotlar kullanılabiliyor. Böylelikle, kuvvetli ışık şartlarında bile daha fazla ışık yakalayarak gürültüyü azaltabilir. Fakat bu teknoloji yeni sayılmaz. Sony, bu yıl Xperia 1 V modelinde ExmorT IMX 888 yonga seti ile iki katmanlı transistor piksel teknolojisini kullanmıştı.

Huawei Nova 11 SE ve Oppo Find N3’ün tanıtım tarihleri netleşti

Oppo Find N3‘ün öbür bir dikkat çeken özelliği ise ekran boyutları. 7,82 inçlik bir iç ekranı var ve bu ekranın çözünürlüğü 2268×2440 piksel. Ayrıyeten, 6,31 inçlik bir dış ekranı da bulunuyor ve bu ekranın çözünürlüğü ise 2484×1116 piksel.

Ancak Oppo dışında öteki markalar da yeni aygıtlarını tanıtmaya hazırlanıyor. Honor da Ekim ayında yeni bir katlanabilir telefon, akıllı saat ve Play serisinden yeni bir aygıtı tanıtmayı planlıyor. Huawei’nin ise Nova 11 SE serisini tanıtması bekleniyor. Nova 11 SE, TENNA’da listelendi ve bu listeden aygıtın düz bir art panele sahip olduğu, çift daire halinde bir kamera modülüne ve üçlü kamera kurulumuna sahip olduğu görülüyor.

Sonuç olarak, Oppo Find N3‘ün yeni kamera sensörü ile piyasada büyük bir ilgi görmesi bekleniyor. Lakin bu aygıtın dışında, Ekim ayında birçok yeni akıllı telefon modelinin tanıtılması, teknoloji severler için heyecan verici bir ay olacağını gösteriyor.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Zyxel Networks Switch Eserleri, Artan Güç Maliyetlerine Karşı KOBİ’lere Tasarruf Sağlıyor

Zyxel Networks, güç tasarrufu sağlayan switch yelpazesiyle KOBİ’lere güç harcamalarını…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Infinix, PUBG MOBILE Dünya Kupası’nın Akıllı Telefon Sponsoru Oldu

Infinix, dünyanın önde gelen espor turnuvalarından PUBG MOBILE Dünya Kupası’nın Akıllı…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

2023 The Game Awards Kazananlar Açıklandı

Yeni oyun tanıtımları, fragmanlar ve duyurular ile dopdolu olan 2023 The Game Awards sona erdi ve…
Daha Fazla