Teknoloji Haberleri

Instagram, Öyküler İçin Küme Etiketleme Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Valorant VP Oyuneks

Instagram Lideri Adam Mosseri, kullanıcıların uygulamada bir Kıssa paylaşırken birden fazla kullanıcıyı etiketlemesine imkan sağlayacak olan bir küme etiketleme özelliği için çalıştıklarını duyurdu.

Mosseri: “Tek bir bahsetme kullanarak öyküde bir küme insanı etiketlemenin bir yolunu test ediyoruz. Bir küme bahsetme oluşturduğunuzda, kümedeki herkes tarafından rastgele bir yeni öyküde herkesi otomatik olarak etiketlemek için tekrar kullanılabilir. Yani arkadaşlarınızla yaz tatilindeyseniz, her bir kişiyi farklı başka etiketlemenize gerek kalmadan herkesi daha kolay bir formda dahil edebilirsiniz.” dedi.

Şu an için @ yazıp kullanıcı isimlerini yazarak bir Kıssada arkadaşlarınızı ve ailenizi etiketleyebilirsiniz. Lakin bir Öyküde birden fazla arkadaşınızı etiketlemek istiyorsanız, her kişinin kullanıcı ismini yazmanız gerektiğinden bunu yapmak biraz vakit alır. Birisi sizi Kıssasında etiketlerse, bir bildirim ve Kıssanın ön izlemesini içeren bir direkt ileti alırsınız. Lakin, bilinmeyen bir kullanıcı sizi etiketlerse ileti, ileti isteklerine gidiyor. Bir Öyküde biri tarafından etiketlendiyseniz, kendi hesabınızda da tekrar paylaşabilirsiniz.

Instagram’ın küme etiketleme özelliklerinin tüm kullanıcılar için ne sunulacağı şimdi bilinmeyen.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks