Teknoloji Haberleri

iOS 17.2, iPhone 13 ve 14 İçin Qi2 Kablosuz Şarj Takviyesi Getiriyor

Valorant VP Oyuneks

Apple tarafından iOS 17.2 güncellemesi ile halihazırda iPhone 15 modellerinde yer alan Qi2 yeni kuşak kablosuz şarj takviyesinin iPhone 13 ve iPhone 14 modellerine de getirileceği ortaya çıktı.

9to5Mac ve birtakım kullanıcılar tarafından tespit edildiği üzere, iOS 17.2 RC (sürüm adayı) sürüm notlarında güncellemenin “tüm iPhone 13 modelleri ve iPhone 14 modelleri için Qi2 şarj aygıtı desteği” eklediği belirtiliyor. Bu, kelam konusu iPhone modellerinin Qi2 sertifikalı şarj aygıtlarıyla 15W’a kadar kablosuz şarjı desteklemesi gerektiği manasına geliyor. Öte yandan, sürüm notları güç özelliklerini doğrulama konusunda yetersiz kalıyor.

Şu ana kadar bu iPhone modellerinde 15W giriş sadece MagSafe sertifikalı şarj aygıtlarıyla mümkün olurken daha ucuz olan MagSafe uyumlu şarj aygıtları 7,5W ile sonluydu. Qi2’nin eşleşen performansıyla, 15W kablosuz şarj aygıtları kelam konusu olduğunda tüketicilere daha uygun fiyatlı seçenekler sunulacak.

Qi2 birinci olarak CES 2023 etkinliğinde duyuruldu ve ana özelliği Android aygıtlar için bile MagSafe gibisi kablosuz süratli şarj standardı olmasıydı.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Photomator 3.3 Yeni Bir Evrak Tarayıcısı İle Birlikte Geldi

Photomator 3.3, macOS teknolojileri kullanılarak oluşturulmuş güçlü bir belge tarayıcısı…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

NVIDIA Desteklenmeyen Ekran Kartları ve Windows Sürümleri İçin Yeni Şoförler Yayınladı

NVIDIA, Kepler mimarisine dayalı eski ekran kartlarını kullananlar ve güvenlik güncellemeleri…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

MediaMarkt Yeni Mağazasını Atlaspark AVM’de Açtı

MediaMarkt, yeni mağaza açılışlarıyla Türkiye’deki yatırımlarına devam ediyor. Bu…
Daha Fazla