Teknoloji Haberleri

iPhone 15 Pro Max, kamera yetenekleriyle DxOMark’da birinci sıraları aldı

Valorant VP Oyuneks

Apple’ın en yeni eseri iPhone 15 Pro Max, çok ısınma sıkıntıları nedeniyle son vakitlerde manşetlere taşındı. Lakin bu sorunu tahlile kavuşturma konusunda çalışmalarını sürdürüyor olmasına karşın, DxOMark kamera testlerinde rakiplerini geride bıraktı. Bu, iPhone 15 Pro Max‘in kimi kamera kategorilerinde tepede olduğunu gösteriyor.

iPhone 15 Pro Max, DxOMark test sonuçlarına nazaran fotoğrafları bilhassa HDR ekranlarda canlı ve parlak gösterme konusunda epey başarılı. Düşük ışıkta bile fotoğraflar istikrarlı, ne çok koyu ne de çok parlak görünüyor. Renkler, bilhassa cilt tonları kelam konusu olduğunda doğal ve beğenilen. Aydınlık ortamlarda çok fazla ayrıntı yakalar, bu da şeyleri net bir formda görebilmenizi sağlar. Otomatik odaklama süratli ve doğrudur, bu da net fotoğraflar elde etmenizi sağlar. Ayrıyeten, görüntülerin sabit görünmesine yardımcı olur.

iPhone 15 Pro Max, kamera yetenekleriyle DxOMark’da birinci sıraları aldı

Ancak düşük ışık şartlarında fotoğraflarda bazen tanelilik fark edilebiliyor. Ortada sırada istenmeyen garip parlamalar ya da çift manzaralar fotoğraflarda yer alabiliyor. Yeterli ışık altında hayli başarılı olsa da, bir sahnenin aydınlık ve karanlık kısımları ortasında büyük bir fark olduğunda zorlanabiliyor. Yakınlaştırma yaptığınızda ayrıntı düzeyi beklentilerinizi karşılamayabilir.

Bununla birlikte, 154 puanla iPhone 15 Pro Max, 146 puanla 9. sırada bulunan iPhone 14 Pro Max’e nazaran çok daha düzgün bir performans sergiliyor.

Huawei P60 Pro‘nun gerisinde ikinci sırada yer alsa da, Bokeh modu ve Görüntü konusunda tepede bulunuyor.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Zyxel Networks Switch Eserleri, Artan Güç Maliyetlerine Karşı KOBİ’lere Tasarruf Sağlıyor

Zyxel Networks, güç tasarrufu sağlayan switch yelpazesiyle KOBİ’lere güç harcamalarını…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Infinix, PUBG MOBILE Dünya Kupası’nın Akıllı Telefon Sponsoru Oldu

Infinix, dünyanın önde gelen espor turnuvalarından PUBG MOBILE Dünya Kupası’nın Akıllı…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

2023 The Game Awards Kazananlar Açıklandı

Yeni oyun tanıtımları, fragmanlar ve duyurular ile dopdolu olan 2023 The Game Awards sona erdi ve…
Daha Fazla