Teknoloji Haberleri

iPhone 16 Mikrofonu En Güzel Siri Yapay Zeka Tecrübesi İçin Geliştiriliyor

Valorant VP Oyuneks

Son periyotta rakiplerinin gerisinde kalmamak için yapay zekaya büyük yatırımlar yapmaya odaklanan Apple’ın yapay zeka ile öne çıkması beklenilen iPhone 16 serisinde en güzel Siri tecrübesini sunmak üzere aygıtın mikrofonunu yenileyeceği ileri sürüldü.

Apple analisti Ming-Chi Kuo, Medium gönderisinde Siri’nin donanım ve yazılım özelliklerini güçlendirmenin, yapay zeka tarafından oluşturulan içeriği teşvik etmenin anahtarı olduğunu söylüyor. Ek olarak analist, Apple’ın üretken yapay zeka amaçlarının ve büyük lisan modellerinin (LLM’ler) Siri’ye entegrasyonunun büyük ölçüde gelişmiş ses girişi işlemeye dayanacağını ekliyor.

Kuo, bu maksatla Apple’ın iPhone 16 için daha âlâ sinyal-gürültü oranına sahip, Siri tecrübesini değerli ölçüde güzelleştirecek değerli bir özellik olan büyük bir mikrofon yükseltmesi hazırladığını söylüyor. Yeni mikrofon ayrıyeten daha yeterli su direncine de sahip olacak.

Yükseltme, Apple’ın gelişmiş Siri özelliklerini iPhone 16’nın kıymetli bir satış noktası haline getirmeyi planladığını öne süren başka haberleri de doğrular nitelikte. Bu, aygıttaki ek yapay zeka özelliklerinin iPhone 16 modellerine özel kalabileceği istikametindeki söylentileri de güçlendiriyor.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Photomator 3.3 Yeni Bir Evrak Tarayıcısı İle Birlikte Geldi

Photomator 3.3, macOS teknolojileri kullanılarak oluşturulmuş güçlü bir belge tarayıcısı…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

NVIDIA Desteklenmeyen Ekran Kartları ve Windows Sürümleri İçin Yeni Şoförler Yayınladı

NVIDIA, Kepler mimarisine dayalı eski ekran kartlarını kullananlar ve güvenlik güncellemeleri…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

MediaMarkt Yeni Mağazasını Atlaspark AVM’de Açtı

MediaMarkt, yeni mağaza açılışlarıyla Türkiye’deki yatırımlarına devam ediyor. Bu…
Daha Fazla