Teknoloji Haberleri

iPhone 16 Pro ile iPhone 15 Pro Max’ın bu özelliği tıpkı olacak

Valorant VP Oyuneks

Apple, son iPhone serisiyle teknoloji dünyasında ses getiren yeniliklere imza atmıştı. Bu seride, iPhone 15 Pro Max modeli, 5x optik zoom kabiliyetine sahip yeni periskop kamerasıyla dikkat çekti.

Bu özellik, iPhone 15 Pro Max‘i başka modellere karşı farklı bir pozisyona taşıdı. Lakin son duyumlarına nazaran, duyumcu Ming-Chi Kuo, gelecek yıl piyasaya sürülecek iPhone 16 Pro modelinde de bu özel tetraprizma telefoto kamera lensinin bulunacağını söz ediyor.

iPhone 16 Pro ile iPhone 15 Pro Max’ın bu özelliği tıpkı olacak

Tetraprizma lens, telefonun kalınlığını artırmadan daha uzun bir odak uzunluğu sağlamak için tasarlandı. Bu lens içerisinde ışığın yansıması sayesinde lens ile sensör ortasındaki arayı sanal olarak artırabiliyor. iPhone 15 Pro modeli 3x optik zoom kabiliyetine sahipken, iPhone 16 Pro‘da bu tetraprizma lensin eklenmesiyle birlikte, Pro Max modeliyle birebir düzey optik zoom kabiliyetini sunacak.

Ming-Chi Kuo‘nun raporunda, tetraprizma lensin neden yalnızca iPhone 15 Pro Max modelinde olduğuna dair de bilgiler var. Bu lensin üretimi epey karmaşık ve şu anda yalnızca Largan tarafından üretiliyor. Bu durum, üretimde darboğaza neden olmuş. Fakat, Kuo’nun varsayımlarına nazaran, önümüzdeki yıl Apple, bu lenslerin üretimi için Genius isimli öteki bir tedarikçiyle de anlaşabilir. Bu, üretim meselelerini azaltma potansiyeline sahip ve Apple’ın bu lensi iPhone 16 Pro dahil olmak üzere öteki modellere de eklemesine imkan tanıyabilir.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Zyxel Networks Switch Eserleri, Artan Güç Maliyetlerine Karşı KOBİ’lere Tasarruf Sağlıyor

Zyxel Networks, güç tasarrufu sağlayan switch yelpazesiyle KOBİ’lere güç harcamalarını…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Infinix, PUBG MOBILE Dünya Kupası’nın Akıllı Telefon Sponsoru Oldu

Infinix, dünyanın önde gelen espor turnuvalarından PUBG MOBILE Dünya Kupası’nın Akıllı…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

2023 The Game Awards Kazananlar Açıklandı

Yeni oyun tanıtımları, fragmanlar ve duyurular ile dopdolu olan 2023 The Game Awards sona erdi ve…
Daha Fazla