Teknoloji Haberleri

Meta datalarınızı kullanıyor!

Valorant VP Oyuneks

Meta, son vakitlerin en büyük teknoloji gelişmelerinden birini duyurarak WhatsApp, Instagram ve Messenger üzere tanınan iletileşme uygulamaları için geliştirdiği yapay zeka asistanını tanıttı. Meta’nın Global Bağlar Lideri Nick Clegg’in yaptığı açıklamalara nazaran, bu yapay zeka asistanı, Facebook ve Instagram platformlarında paylaşılan gönderiler üzere kullanıcı bilgilerini kullanarak eğitildi. Bu açıklama, kullanıcı datalarının yapay zeka geliştirmek için nasıl kullanıldığına dair değerli bir tartışma başlattı.

Meta bilgilerinizi kullanıyor!

Meta’nın yeni yapay zeka asistanı, WhatsApp, Instagram ve Messenger üzere platformlarda kullanıcıların daha uygun bir tecrübe yaşamasına yardımcı olacak. Yapay zeka asistanı, kullanıcıların sorularını yanıtlayabilir, tekliflerde bulunabilir ve daha şahsileştirilmiş tecrübeler sunabilir. Lakin bu asistanın eğitilmesi sırasında kullanıcı datalarının kullanılması, zımnilik ve güvenlik bahislerinde kimi tasalara yol açtı.

Veri saklılığı ve güvenliği, bilhassa büyük teknoloji şirketleri tarafından kullanıcı datalarının nasıl işlendiği konusunda artan bir hassasiyetle ele alınıyor. Meta’nın yapay zeka asistanının geliştirilmesinde kullanıcı datalarının kullanılması, bu şirketin bilgi kullanımı siyasetleri ve kullanıcı kontratları ile nasıl uyumlu olduğu sorularını gündeme getiriyor. Kullanıcıların bilgilerinin ne kadarının ve nasıl bir hedefle kullanıldığı konusu, şeffaflık ve hesap verebilirlik açısından epeyce kıymetli.

Nick Clegg’in açıklamalarına nazaran, Meta kullanıcı datalarını saklılık siyasetlerine uygun bir biçimde işlediğini ve bu bilgilerin şahsileştirilmiş tecrübeler sunmak için kullanıldığını vurguladı. Fakat kullanıcılar, datalarının nasıl kullanıldığını daha düzgün anlamak ve bu cins uygulamaların kapalılıklarını nasıl etkileyebileceğini pahalandırmak isteyebilirler.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Zyxel Networks Switch Eserleri, Artan Güç Maliyetlerine Karşı KOBİ’lere Tasarruf Sağlıyor

Zyxel Networks, güç tasarrufu sağlayan switch yelpazesiyle KOBİ’lere güç harcamalarını…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Infinix, PUBG MOBILE Dünya Kupası’nın Akıllı Telefon Sponsoru Oldu

Infinix, dünyanın önde gelen espor turnuvalarından PUBG MOBILE Dünya Kupası’nın Akıllı…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

2023 The Game Awards Kazananlar Açıklandı

Yeni oyun tanıtımları, fragmanlar ve duyurular ile dopdolu olan 2023 The Game Awards sona erdi ve…
Daha Fazla