Teknoloji Haberleri

Meta’nın yapay zeka teknolojilerine yatırımları devam ediyor

Valorant VP Oyuneks

Meta, dünya üzerinde en kıymetli şirketlerden biri olup, Facebook, Instagram ve WhatsApp platformları üzerinden kullanıcıların ilgi alanlarına daha derinlemesine dalabileceği 28 farklı yapay zeka profili tanıttı. Meta Connect aktifliği kapsamında duyurulan bu profiller, kullanıcılara birtakım mevzularda daha ayrıntılı bilgi sahibi olma fırsatı sunuyor.

Yenilikçi bir adım olarak, bu yapay zeka profilleri, şirketin farklı iletileşme platformları olan Instagram, Messenger ve WhatsApp üzerinde yer alıyor. Bu profiller, tanıdık yüzlerle kullanıcılara sunuluyor; lakin bu tanıdık yüzler gerçekte bu karakterleri temsil ediyor, kendilerini değil. Profil içerikleri yapay zeka tarafından oluşturulup, Meta tarafından yönetiliyor. Oluşturulan görsel içeriklerde ise “#ImaginedWithAI” metni ve fotoğrafın sol alt köşesinde bir filigran bulunuyor.

Meta’nın yapay zeka teknolojilerine yatırımları devam ediyor

Bu profilleri oluştururken, Meta kimi ünlü kişiliklerle iş birliği yaptı. Bu ünlülerin yüzleri, yapay zeka profillerini daha tanıdık kılmak ismine kullanıldı. Lakin bu profillerdeki yüzler, gerçekte bu karakterlerin yüzleri olup, ünlülerin kendisi değil. Yani bu profillerin içeriği, yapay zeka tarafından oluşturulan ve Meta tarafından yönetilen içeriklerle dolu.

Bir öteki kıymetli gelişme ise Qualcomm ile Meta ortasındaki iş birliği oldu. Bu iş birliği sayesinde Llama 2 modelleriyle aygıt üzerinde yapay zeka teknolojileri sunulacak. Bu, yapay zeka teknolojilerinin taşınabilir aygıtlarda daha faal bir biçimde kullanılmasını sağlayacak.

Sonuç olarak, Meta’nın bu yenilikçi adımı, kullanıcılara ilgi alanları hakkında daha derinlemesine bilgi sahibi olma fırsatı sunuyor. Yapay zeka teknolojisinin giderek daha entegre bir halde hayatımıza girmesi, bu çeşit yeniliklerin gelecekte de devam edeceğinin bir göstergesi.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Zyxel Networks Switch Eserleri, Artan Güç Maliyetlerine Karşı KOBİ’lere Tasarruf Sağlıyor

Zyxel Networks, güç tasarrufu sağlayan switch yelpazesiyle KOBİ’lere güç harcamalarını…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Infinix, PUBG MOBILE Dünya Kupası’nın Akıllı Telefon Sponsoru Oldu

Infinix, dünyanın önde gelen espor turnuvalarından PUBG MOBILE Dünya Kupası’nın Akıllı…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

2023 The Game Awards Kazananlar Açıklandı

Yeni oyun tanıtımları, fragmanlar ve duyurular ile dopdolu olan 2023 The Game Awards sona erdi ve…
Daha Fazla