Teknoloji Haberleri

Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer Taşınabilir Oyun Mağazası İçin Çalışıldığını Onayladı

Valorant VP Oyuneks

Şubat ayında Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer bir röportajda şirketin bir taşınabilir oyun mağazası hizmeti sunmak istediğini belirtmişti. Son olarak Brezilya’daki tanınan kültür kongresi CCXP’ye katıldığı sırada Bloomberg ile yaptığı sohbette Spencer, bu türlü bir projenin sadece geliştirme basamağında olmadığını, tıpkı vakitte Microsoft’un bir taşınabilir oyun mağazası açma konusunda öteki şirketlerle görüşmelerde bulunduğunu doğruladı.

Spencer şunları söyledi: “Bu, stratejimizin kıymetli bir modülü ve bugün sadece tek başımıza değil, birebir vakitte telefonda nasıl para kazanabilecekleri konusunda daha fazla seçenek görmek isteyen başka ortaklarla da etkin olarak üzerinde çalıştığımız bir husus. Xbox’ın sadece bugün için değil, önümüzdeki 10, 20 yıl için de geçerli olmasını sağlamak için birçok ekranda güçlü olmamız gerekecek.”

Spencer, Microsoft’un taşınabilir oyun mağazasını ne vakit açabileceğine dair rastgele bir detay sunmadı lakin bunun birkaç yıl uzakta olduğunu düşünmediğini söyledi.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks