Teknoloji Haberleri

Microsoft Paint’e DALL-E Cocreator Yapay Zeka Sanat Özelliği Geliyor

Valorant VP Oyuneks

Eylül ayında, Microsoft’un Paint uygulamasında Cocreator isimli yapay zeka tarafından oluşturulan bir imaj özelliği ekleyebileceğini gösteren kod dizeleri keşfedilmişti. Daha sonra Microsoft, OpenAI’nin DALL-E 3 modelini kullanan Cocreator özelliğinin Windows Insider Programı üyeleri için Paint uygulamasına eklendiğini doğruladı. Artık ise X üzerindeki “gogetgpt” de dahil olmak üzere bir dizi çevrimiçi rapor, Cocreator özelliğinin Insider programına üye olmaya yahut bir bekleme listesine kaydolmaya gerek kalmadan tüm Microsoft Paint kullanıcıları için sessizce kullanıma sunulduğunu belirtti.

Cocreator için daha evvel başlatılan dayanak sayfasında yeni Paint özelliğinin nasıl çalıştığına dair bir açıklama bulunuyor: “Cocreator’ı kullanmak için Microsoft Paint’i açın ve Cocreator yan panelini görmek için araç çubuğundaki Cocreator simgesini seçin. Metin kutusuna, oluşturmak istediğiniz manzaranın açıklamasını girin. Örneğin, “kırmızı şapkalı mavi bir kedi” yahut “dağları ve gölü olan bir manzara” yazabilirsiniz. Beklentilerinize uygun sonuçlar elde etmek için mümkün olduğunca açıklayıcı olun.

Metni girdikten sonra, görselinizi oluşturmak istediğiniz tarzı seçin ve akabinde Oluştur düğmesini seçin. Cocreator, talep ettiğiniz manzaranın üç farklı varyantını oluşturacaktır, bu manzarayı Paint tuvaline uygulamak ve oluşturmaya başlamak için varyantlardan rastgele birine tıklayabilirsiniz.

Paint’te Cocreator özelliğini kullanmak için bir Microsoft hesabınızın olması gerekiyor. Ayrıyeten, özelliği aktifleştirdiğinizde size 50 kredi verilecek ve her kredi Cocreator’da bir imaj oluşturmak için kullanılacak. Bu yenilik şu anda sırf İngilizce lisanını destekliyor ve şimdilik ABD, Fransa, İngiltere, Avustralya, Kanada, İtalya ve Almanya’da kullanılabiliyor.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Photomator 3.3 Yeni Bir Evrak Tarayıcısı İle Birlikte Geldi

Photomator 3.3, macOS teknolojileri kullanılarak oluşturulmuş güçlü bir belge tarayıcısı…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

NVIDIA Desteklenmeyen Ekran Kartları ve Windows Sürümleri İçin Yeni Şoförler Yayınladı

NVIDIA, Kepler mimarisine dayalı eski ekran kartlarını kullananlar ve güvenlik güncellemeleri…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

MediaMarkt Yeni Mağazasını Atlaspark AVM’de Açtı

MediaMarkt, yeni mağaza açılışlarıyla Türkiye’deki yatırımlarına devam ediyor. Bu…
Daha Fazla