Teknoloji Haberleri

Microsoft Telefon Kontağı Uygulaması Görüntü Akışı Özelliği Kazanabilir

Valorant VP Oyuneks

Microsoft, 2018 yılında Windows 10 için Telefon Kontağı (Your Phone) uygulamasını yayınlayarak Android telefon sahiplerinin fotoğraflarına ve bildirilerine Windows PC üzerinden erişebilmelerini sağladı ve uygulamaya daha sonra birçok özellik eklendi. Artık ise Telefon İlişkisi uygulamasına görüntü akışı özelliğinin gelecekteki bir güncelleme ile eklenebileceği söyleniyor.

Android Authority’nin haberine nazaran, Link to Windows Android uygulamasında kod dizeleri bulunmuş durumda. Bu da gelecekteki bir güncellemenin Android aygıtların Windows’taki Telefon İrtibatı uygulamasına bağlanmasına müsaade verebileceğini ve böylelikle telefonun Windows PC’ler için bir akış web kamerası olarak hizmet verebileceğini gösteriyor.

Uygulamanın APK çözümlemesine dayanılarak şu tabirlere yer veriliyor: “Bu dizeler, Microsoft’un Telefon Kontağı uygulaması her iki bağlı aygıtta da çalıştığında, kullanıcıların telefonlarının kamerasının Windows PC’lerinde kullanılabilmesini sağlayan bir kamera akışı başlatabileceklerini gösteriyor. Kod dizeleri açıkça ‘web kamerası ‘ndan bahsetmiyor lakin öteki ipuçları bu özelliğin kimi taraflardan imajlı aramalarla ilgili olacağını gösteriyor.”

Haber, öbür kod dizelerinin bu özelliğin kullanıcıların bu görüntü akışına bir cins efekt eklemesine müsaade verebileceğini gösterdiğini fakat bu dizenin detaylarının açıklanmadığını da ekliyor.

Bakalım, bu özellik tüm kullanıcılara ne vakit sunulacak?

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks