Teknoloji Haberleri

Oppo, kendisinin GPT-4’ten sonra en yeterli ikinci isim olduğunu tez ediyor

Valorant VP Oyuneks

Çin’in teknoloji devleri yapay zeka (AI) alanında büyük ilerlemeler kaydediyor. Baidu’nun sanayi standardında bir tıbbi AI modelini duyurmasının akabinde, ChatGPT’nin rakibi olarak görülen Ernie de dikkatleri üzerine çekmeye başladı. Akıllı telefon üreticisi Oppo da AI sohbet botu sahnesine giriş yaptı ve değerli ilerlemeler kaydediyor. Oppo’nun AndesGPT isimli AI modeli, bilgi ve ansiklopedi yetenekleri açısından yalnızca OpenAI’nin GPT-4 modelinin gerisinde.

Oppo’nun akıllı asistanı Xiaobu, AndesGPT modelinin Eylül ayında SuperCLUE kıymetlendirme ölçütünde yüksek bir sıralamaya ulaştığını duyurdu. AndesGPT, ChatGPT ve Bard’a misal bir generatif büyük lisan modelidir. Gaye, klâsik sesli asistanlara çekirdek düzeyinde bir yükseltme sağlamaktır. SuperCLUE’nin Temel Yetenek Sıralaması’nda, “bilgi ve ansiklopedi” yeteneği testinde 98.33 puan alarak Çin’de birinci sırada yer aldı.

Oppo, kendisinin GPT-4’ten sonra en yeterli ikinci isim olduğunu tez ediyor

OPPO, AndesGPT büyük lisan modelinin bilgi ve ansiklopedik yeteneklerini yüksek kaliteli bilgi grafikleri, çok sayıda soru-cevap ve evvelce eğitim ve ince ayarlama tekniklerinin optimizasyonu ile kıymetli ölçüde geliştirdiğini belirtti.

Geçen ay OPPO, büsbütün yeni Xiaobu Asistanı’nın büyük bir tanıtım kampanyasını başlatacağını duyurdu. Bu asistan, AndesGPT büyük lisan modeli temelinde oluşturuldu. Verilen metin girdilerine dayanarak kullanıcının gereksinimlerine uygun içerik üretebiliyor. Ayrıyeten özetleme ve sentez yeteneklerinde de kıymetli iyileştirmeler planlanıyor.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Zyxel Networks Switch Eserleri, Artan Güç Maliyetlerine Karşı KOBİ’lere Tasarruf Sağlıyor

Zyxel Networks, güç tasarrufu sağlayan switch yelpazesiyle KOBİ’lere güç harcamalarını…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Infinix, PUBG MOBILE Dünya Kupası’nın Akıllı Telefon Sponsoru Oldu

Infinix, dünyanın önde gelen espor turnuvalarından PUBG MOBILE Dünya Kupası’nın Akıllı…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

2023 The Game Awards Kazananlar Açıklandı

Yeni oyun tanıtımları, fragmanlar ve duyurular ile dopdolu olan 2023 The Game Awards sona erdi ve…
Daha Fazla