Teknoloji Haberleri

Samsung, Geliştirdiği Core Tech İdeolojisiyle Konutlarımızdaki Aygıt Tecrübesini Bir Üst Düzeye Taşıyor

Valorant VP Oyuneks

Samsung Electronics, kullanıcıların konutlarındaki ömrüne odaklanarak konforu artıran, zahmeti ortadan kaldıran, sağlam ve gelişmiş aygıtlar üretiyor. Bu aygıtların üretim vizyonunun ardında Samsung’un ‘‘Core Tech’’ ideolojisi yer alıyor. Bu ideoloji; ‘Olağanüstü’, ‘Yapay Zeka Destekli’, ‘Esnek Kullanım’ ve ‘Dayanıklı – Sürdürülebilir’ olmak üzere dört ana unsur barındırıyor. Samsung, bu temel prensipler doğrultusunda, geniş konut aletleri yelpazesinde yenilikçi teknolojiler sunarken; kullanıcıların da hayat alanlarını optimize etmesini, meskenlerini da verimli hale getirmesini ve birçok özellikten basitçe faydalanmasını sağlıyor.

Klima kullanıcılarının en sık karşılaştığı problemler ortasında, aygıt çalışırken ortaya çıkan soğuk hava akımları yer alıyor. Samsung bu sorunu çözmek için, Kore’de ‘seokbinggo’ olarak bilinen, kayadan yapılmış buz depolama geleneğinden esinlendi ve .soğuk hava akımı olmadan, içeriyi serin tutmayı başaran WindFree™ Rüzgarsız Serinlik teknolojisini geliştirdi.

WindFree klima, dört yıl süren kapsamlı araştırma ve geliştirme çalışmalarının akabinde piyasaya sürüldü. Bu teknoloji, havayı binlerce  mikro delikten dağıtarakrüzgarsız serinlik sunuyor. Böylelikle kullanıcılara serin ve konforlubir ortam yaratıyor. ‘Olağanüstü’ kategorisinin bir modülü olan WindFree™ iklimlendirme tahlili, üşüme hissettirmeden konforlu serinlik sunuyor

Elektrikli süpürgeler, ekseriyetle ahşap yerlerde sıkıntısız bir biçimde çalışırken, halı üzere farklı yüzeylere geçişte performans düşüşleri yaşayabiliyor ve bu durum, kullanıcılar için istenmeyen paklık tecrübelerine sebep olabiliyor. Bespoke Jet™ AI, Samsung’un birinci UL onaylı ‘Yapay Zeka Destekli’ kablosuz dikey elektrikli süpürgesi olarak, farklı taban tiplerine ahenk sağlayacak halde paklık modunu otomatik olarak optimize ediyor ve böylelikle taban tipine has paklık kaygılarını  gideriyor.

Bespoke Jet™ AI, üzerinde bulunduğu yer tipini makul tespit ederek, fırça üzerindeki yükü hassasiyetle algılıyor ve toplanan dataları sofistike bir tahlil sürecinden geçiriyor. Bu süreç, çeşitli paklık ortamları için ülkü olan emiş gücünü ve fırça dönüş hızını belirlemek üzere geliştirilmiş bir algoritmayı devreye sokuyor. Bu yenilikçi yaklaşım, kullanıcılarına temizlenmiş halılar ve sert yerler sunarak, paklık tecrübesini dönüştürüyor.

Buzdolabı kapılarının bazen açılmamasının nedeni, içerisinin soğumasıyla birlikte buzdolabının iç basıncının düşmesi ve bunun sonucunda vakum tesiri yaratmasıdır. Bu, kapının kullanıcıların açma gayretlerine karşı direnç göstermesine neden oluyor. Samsung, bu sorunu çözmek için buzdolabı kapılarının açılmasını kolaylaştıran ‘Otomatik Açılır Kapı’ özelliğini geliştirdi.

Bu yenilikçi tahlil, dünya çapında yedi ülkeden toplam 27 patent almış bir inovasyon olarak öne çıkıyor ve bilhassa buzdolabı kapılarını açmada zorlanan kullanıcılar için kıymetli bir yenilik sunuyor. Tek bir dokunuşla etkin hale gelen özellik, buzdolabını daha geniş bir kullanıcı kitlesine erişilebilir kılıyor. Samsung’un geliştirdiği ‘Esnek Kullanım’ yaklaşımı altında sunulan Otomatik Açılır Kapı, kullanıcıların elleri dolu olduğunda da büyük kolaylık sağlayarak, mesken aletlerinin kullanımını daha pratik hale getiriyor.

Otomatik Açılır Kapı özelliği, kullanıcının yavaşça dokunmasıyla contayı hür bırakarak buzdolabı kapısının daha az gayret ile açılmasını sağlıyor. Bu, erişilebilirliği değerli ölçüde artırıyor ve mesken aletlerinde ‘Esnek Kullanım’ kavramını daha da ileriye taşıyor. Bu özellik, herkesin buzdolabını kolay kolay kullanabilmesine imkan tanıyarak, günlük hayatta karşılaşılan küçük zorlukları büyük ölçüde azaltıyor.

Mikroplastikler okyanus ekosistemleri için büyük tehdit oluşturuyor. Her yıl yaklaşık yarım milyon ton mikroplastik atık, yıkanan çamaşırlardan okyanuslara salınıyor.

Gelişmiş teknolojilere yönelik araştırmalarında mikroplastiklerin tabiata tesirini de daima olarak göz önünde bulunduran Samsung, bu kapsamda Patagonia şirketiyle iş birliği yaptı. Bu istikametteki özel çalışmalar, 2022 yılında Less Microfiber™ Yıkama Programının ve 2023 yılında Less Microfiber™ Filtrenin pazara sunulmasını sağladı. Bunlar, Samsung Core Tech’in ‘Dayanıklı – Sürdürülebilir’ kategorisinin en yeni eserlerinden kimilerini oluşturuyor. Less Microfiber™ Yıkama Programı ve Less Microfiber™ Filtre, durulama suyundaki mikroplastik emisyonunu azaltmaya yardımcı oluyor. Samsung, geçtiğimiz ağustos ayından bu yana SmartThings platformu aracılığıyla Less Microfiber™ Yıkama Programı güncellemesi sunarak bu istikametteki uğraşlarını sürdürdü. Kullanıcılar, yıkama programı güncellemesini kolaylıkla indirip makinelerinde çalıştırabiliyor.

Samsung’un durulama suyundaki mikroplastik salınımını azaltmadaki kararlılığı, Less Microfiber Filtrenin Ekim ayında TIME’ın “2023’ün En Uygun İcatları” ortasında yer alarak büyük bir övgü kazandı.

Samsung’un Core Tech ideolojisi, Samsung mesken aletleri kullanıcılarının günlük tecrübelerini zenginleştirmek maksadıyla müşteri odaklı çalışmalar ve müşahedeler rehberliğinde yıllarca süren ihtimamlı araştırmalarla geliştiriliyor. Bu anlayış yalnızca geçmişten faydalanmakla kalmıyor, birebir vakitte geleceğe de ışık tutuyor. Samsung, kolay kullanıma yönelik özellikleri ileri taşıyan yeni tahliller geliştirmeye devam edecek.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Photomator 3.3 Yeni Bir Evrak Tarayıcısı İle Birlikte Geldi

Photomator 3.3, macOS teknolojileri kullanılarak oluşturulmuş güçlü bir belge tarayıcısı…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

NVIDIA Desteklenmeyen Ekran Kartları ve Windows Sürümleri İçin Yeni Şoförler Yayınladı

NVIDIA, Kepler mimarisine dayalı eski ekran kartlarını kullananlar ve güvenlik güncellemeleri…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

MediaMarkt Yeni Mağazasını Atlaspark AVM’de Açtı

MediaMarkt, yeni mağaza açılışlarıyla Türkiye’deki yatırımlarına devam ediyor. Bu…
Daha Fazla