Teknoloji Haberleri

Sony’nin yeni kulaklığı kullanıcıları ziyadesiyle etkiledi

Valorant VP Oyuneks

Sony’nin amiral gemisi olan WF-1000XM5 TWS kulaklıklarını, öncülü WF-1000XM4’e nazaran büyük bir atılım yaparak Temmuz ayında dünya geneline sunduktan sonra artık de Hindistan’da piyasaya sürdü. Bu kulaklıklar, dinleme tecrübesini bir üst düzeye taşıyor.

Sony’nin Entegre İşlemci V2 ve HD Gürültü Engelleme İşlemcisi QN2e ile donattığı bu kulaklık, üstün bir gürültü engelleme sunuyor. Bu işlemciler, etrafınızdaki seslerin sizi rahatsız etmesini engelliyor. Üç adet mikrofonla, düşük frekanslı gürültüleri büsbütün kesiyor.

Ses kalitesi de Sony’nin yeni Dynamic Driver X sayesinde arttırıldı. Bu şoför, daha geniş frekans aralığı, daha derin bas ve daha berrak vokaller vaat ediyor. WF-1000XM5, LDAC aracılığıyla Yüksek Çözünürlüklü Kablosuz Ses’i destekliyor ve DSEE Extreme ile gerçek vakitli müzik yükseltme özelliğine sahip.

Sony’nin yeni kulaklığı kullanıcıları ziyadesiyle etkiledi

Bu kulaklıkların özellikleri yalnızca sesle hudutlu değil. Başın hareketini takip eden teknoloji, yapay zeka tabanlı gürültü azaltma ile üstün davet kalitesi ve şık, rahat bir tasarımı içeriyor. Ayrıyeten evvelki modeline nazaran %25 daha küçük ve %20 daha hafif.

Adaptif Ses Denetimi, Speak-to-Chat, iki aygıt için çok noktalı ilişki, sesli asistan takviyesi ve 8 saate kadar pil ömrü üzere ek özellikleriyle bu kulaklıklar son derece kullanışlı. Süratli şarj özelliğiyle, yalnızca 3 dakikalık şarjla bir saatlik dinleme müddeti elde edebilirsiniz.

Sony, sürdürülebilirliği de önemsiyor. WF-1000XM5 kulaklıklarda geri dönüştürülmüş plastik materyaller kullanıldı ve ekolojik ambalajla birlikte sunuldu. Ayrıyeten, bu kulaklıklar IPX4 su direnci sertifikasına sahip ve Qi kablosuz şarj uyumluluğuyla geliyor.

Fiyatlandırmaya gelirsek, Sony WF-1000XM5 siyah ve platin gümüş renk seçenekleriyle 24.990 Rs (300 dolar) fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Lakin 27 Eylül’den 15 Ekim’e kadar ön sipariş verenler için 21.990 Rs (265 dolar) özel fiyatı bulunmakta ve bu da 3.000 Rs indirim manasına geliyor. Ön sipariş veren müşterilere 4.990 Rs (60 dolar) pahasında SRS-XB100 taşınabilir hoparlör ikram ediliyor.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Zyxel Networks Switch Eserleri, Artan Güç Maliyetlerine Karşı KOBİ’lere Tasarruf Sağlıyor

Zyxel Networks, güç tasarrufu sağlayan switch yelpazesiyle KOBİ’lere güç harcamalarını…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Infinix, PUBG MOBILE Dünya Kupası’nın Akıllı Telefon Sponsoru Oldu

Infinix, dünyanın önde gelen espor turnuvalarından PUBG MOBILE Dünya Kupası’nın Akıllı…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

2023 The Game Awards Kazananlar Açıklandı

Yeni oyun tanıtımları, fragmanlar ve duyurular ile dopdolu olan 2023 The Game Awards sona erdi ve…
Daha Fazla