Teknoloji Haberleri

Tanınan uygulama Google Play Store’dan kaldırıldı!

Valorant VP Oyuneks

Geçtiğimiz hafta piyasaya sürülen ve teknoloji dünyasında büyük bir heyecan yaratan Nothing Chats uygulaması, şirket tarafından süreksiz bir müddetliğine Google Play Store‘dan kaldırıldı. Şirket, yazılımsal kusurlar nedeniyle uygulamayı kullanıcıların erişimine kapatma kararı aldı. Lakin ortaya çıkan argümanlara nazaran, uygulamada güvenlik açığı tespit edildiği belirtiliyor.

Nothing Chats, lansmanıyla birlikte kullanıcılara şeffaf ve kullanıcı dostu bir sohbet tecrübesi sunmayı vaat ediyordu. Lakin kısa mühlet içinde kullanıcılar, uygulamanın Google Play Store’dan kaldırıldığını fark ettiler. Şirket, resmi bir açıklama yapmazken, yazılımsal hata savları ve güvenlik açığı bahislerinde kullanıcılara bilgi vermedi.

Popüler uygulama Google Play Store’dan kaldırıldı!

Güvenlik uzmanları, uygulamanın süratli bir halde Google Play Store’dan çekilmesinin gerisinde önemli bir güvenlik açığı olabileceği konusunda spekülasyonlara neden oldu. Lakin şirket, şimdi bu hususta net bir açıklama yapmış değil.

Nothing, teknoloji dünyasında kendine güvenen bir teşebbüs olarak dikkat çekiyor ve lansmanını gerçekleştirdiği eserleriyle kullanıcıların beklentilerini karşılamayı hedefliyor. Nothing Chats uygulamasının yaşadığı bu sorun, şirketin imajını ve kullanıcı inancını etkileyebilir. Güvenlik açığı savlarıyla ilgili şirketten gelecek olan açıklama ve uygulamanın ne vakit tekrar Google Play Store’a döneceği konusundaki gelişmeler, merakla bekleniyor.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Çin’e Özel Üretilen GeForce RTX 4090D İçin OC Takviyesi Olmayacak

NVIDIA, GeForce RTX 4090 ekran kartını ambargo nedeniyle Çin’de satışa sunamadığı için…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Türk Telekom İnternet Tarifeleri 1 Ocak’ta Zamlanacak

Türk Telekom, internet tarifeleri için en son artırımını Ekim ayında yapmıştı. Şirket…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

LG Türkiye, Online Alışveriş Sistemini Kullanıma Açtı

LG Electronics (LG), Türkiye’deki tüketicileriyle buluştuğu kanallara bir yenisini daha…
Daha Fazla