Teknoloji Haberleri

Teknoloji devi LG rakibinin gerisinde kaldı artık sırada Samsung var!

Valorant VP Oyuneks

BOE, dünya genelinde birçok kişi için tanıdık bir isimdir, bilhassa ekran paneli üretimi ve geliştirilmesi konusundaki uzmanlığıyla bilinir. Tahminen de şu an bu yazıyı okuduğunuz aygıtın ekranını BOE üretti. Bu şirket, akıllı telefonlar, tabletler, notebooklar, monitörler ve televizyonlar için LCD panellerin sevkiyatında dünya önderidir. Dahası, BOE’nin ABD’deki ekran patentlerine sahip olması, bu muvaffakiyetini doğrular niteliktedir.

BOE’nin küresel ekran pazarında büyük bir oyuncu olduğunu biliyoruz. Farklı eserler için ekranlar üretiyorlar, bu eserler hem giriş düzeyinde hem de amiral gemisi düzeyinde olabiliyor. Fakat bu muvaffakiyetin gerisinde yalnızca talih yok. Güney Koreli bir avukatın tabirine nazaran, BOE, ABD’de kaydedilen ekran paneli patentleri konusunda Samsung Display’den sonra ikinci sıraya yerleşti. Bu durum, ABD’nin ekran panelleri için büyük bir pazar olması göz önüne alındığında etkileyici bir muvaffakiyettir.

Teknoloji devi LG rakibinin gerisinde kaldı artık sırada Samsung var!

BOE’nin patent portföyü, OLED ekranlar, LCD ekranlar ve dokunmatik ekranlar üzere birçok farklı ekran teknolojisini kapsamaktadır. Ayrıyeten, ekran üretim süreçleri için de patentler almıştır. Bu güçlü patent portföyü, BOE’ye ABD pazarında rekabetçi bir avantaj sağlar. Ayrıyeten, bu patentleri öbür şirketlere lisanslama imkanı da sunarak ek gelir elde eder.

Ancak, BOE’nin patentleri, bilhassa Samsung Display üzere başka şirketler tarafından zorlanmıştır. 2020, 2021 ve 2022 yıllarında BOE’nin 280, 300 ve 337 patentine, Samsung Display’in mevcut patentleri nedeniyle ABD Patent ve Marka Ofisi tarafından ret verildi. Teknolojiyle ilgili meseleler yaşamak hayli yaygındır. Hatta Apple bile bazen patent davalarıyla karşı karşıya kalabiliyor. Lakin, bu çeşit zorlukların BOE’yi durduracağını düşünmüyorum.

Aslında uzmanlar, patent müracaatlarının bu süratte artmaya devam etmesi durumunda, BOE’nin kısa bir müddet içerisinde Samsung Display’i geride bırakabileceğini öne sürüyor. Şayet bu gerçekleşirse, Güney Koreli üretici liderlik durumunu bir Çinli şirkete kaptırmış olacak. Lakin, bu bahiste şimdilik bekleyip görmemiz gerekiyor.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Zyxel Networks Switch Eserleri, Artan Güç Maliyetlerine Karşı KOBİ’lere Tasarruf Sağlıyor

Zyxel Networks, güç tasarrufu sağlayan switch yelpazesiyle KOBİ’lere güç harcamalarını…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Infinix, PUBG MOBILE Dünya Kupası’nın Akıllı Telefon Sponsoru Oldu

Infinix, dünyanın önde gelen espor turnuvalarından PUBG MOBILE Dünya Kupası’nın Akıllı…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

2023 The Game Awards Kazananlar Açıklandı

Yeni oyun tanıtımları, fragmanlar ve duyurular ile dopdolu olan 2023 The Game Awards sona erdi ve…
Daha Fazla