Teknoloji Haberleri

Threads, Avrupa Birliği İçin Aralık’ta Gelebilir

Valorant VP Oyuneks

Meta, Avrupa Birliği (AB) kullanıcılarının VPN üzere süreksiz tahliller aracılığıyla Threads platformuna erişmesini engellemişti. Şirket artık uygulamayı Avrupa pazarında yasal olarak başlatmak için adımlar atıyor. The Wall Street Journal’ın haberine nazaran Meta, Threads isimli metin tabanlı toplumsal uygulamasını Aralık ayı başında AB’de kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Meta’nın başlangıçta AB kullanıcılarına, Threads’in bölgesel data kapalılığı düzenlemelerine uyması için salt görüntüleme modu sunabileceği bildiriliyor. Bu, kullanıcıların profil oluşturmadan gönderilere göz atmasına imkan tanıyacak. Öte yandan, kullanıcıların içerik yayınlamak için bir profil oluşturması gerekiyor. Meta’nın, profiller olmadan salt görüntüleme tecrübesi için şahsileştirilmiş teklif algoritmalarını nasıl oluşturacağı belirsizliğini koruyor.

Bu ortada App Store’daki kapalılık bilgilerine nazaran Threads, Instagram girişleriyle teması üzerinden birtakım kullanıcı datalarını topluyor. AB hukuku, bu cins data toplamaya dayalı şahsileştirilmiş reklamlar için açık müsaade gerektiriyor. Bu da Meta için sorun yaratabilir.

Threads’in şu anda dünya çapında 100 milyondan az aylık kullanıcısı bulunuyor. CEO Mark Zuckerberg’e nazaran AB lansmanı, Meta’nın önümüzdeki yıllarda 1 milyar Threads kullanıcısına ulaşma gayesine yardımcı olabilir.

Diğer taraftan Meta’nın kullanıcıların Instagram hesaplarını silmeden Threads hesaplarını silmelerine artık imkan tanıdığını da hatırlatalım.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks