Teknoloji Haberleri

Twitter rakibi BlueSky büyümeye devam ediyor!

Valorant VP Oyuneks

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması sonrasında, toplumsal medya platformları ortasındaki rekabet düzgünden güzele kızıştı. Bu rekabetin ortasında dikkat çeken bir isim var: BlueSky. Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey tarafından kurulan BlueSky, sessiz sedasız bir biçimde büyümeye devam ediyor.

Özellikle Threads’in popülerliğinde yaşanan düşüşle birlikte BlueSky, kullanıcılar ortasında giderek artan bir ilgi görmeye başladı. Davet sistemi üzerine şurası olan platform, bu özelliğiyle bilhassa merak uyandırıyor. Kullanıcılar, platforma lakin davet üzerine üye olabiliyorlar, bu da BlueSky’ın bir nevi “davetiyeli balo” konseptiyle dikkat çekmesine neden oluyor.

Twitter rakibi BlueSky büyümeye devam ediyor!

Davet sistemine karşın BlueSky, 2 milyon kullanıcı sayısını aştı ve Jack Dorsey’in liderliğindeki grubun aldığı güncellemelerle kullanıcı tecrübesini geliştirmeye devam ediyor. Bilhassa platformun davet sistemini değiştirmesi yahut genişletmesi durumunda, BlueSky’ın kullanıcı sayısının daha da artması bekleniyor.

BlueSky’ın, Elon Musk’ın Twitter’a getireceği değişiklikler ve Twitter’ın mevcut durumu göz önüne alındığında, alternatif bir toplumsal medya platformu olarak öne çıkabileceği düşünülüyor. Lakin bu süreçte güvenlik ve içerik siyasetleri üzere bahislerde nasıl bir yol izleyeceği merak konusu. Jack Dorsey’in liderliğindeki BlueSky’ın, rekabetin süratle evrildiği sosyal medya dünyasında ne kadar başarılı olacağını vakit gösterecek.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Çin’e Özel Üretilen GeForce RTX 4090D İçin OC Takviyesi Olmayacak

NVIDIA, GeForce RTX 4090 ekran kartını ambargo nedeniyle Çin’de satışa sunamadığı için…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Türk Telekom İnternet Tarifeleri 1 Ocak’ta Zamlanacak

Türk Telekom, internet tarifeleri için en son artırımını Ekim ayında yapmıştı. Şirket…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

LG Türkiye, Online Alışveriş Sistemini Kullanıma Açtı

LG Electronics (LG), Türkiye’deki tüketicileriyle buluştuğu kanallara bir yenisini daha…
Daha Fazla