Teknoloji Haberleri

Ünlü şirket kovduğu CEO’yu tekrar misyona çağırıyor!

Valorant VP Oyuneks

OpenAI’nin tanınan AI chatbot’u ChatGPT’nin gerisindeki kar hedefi gütmeyen araştırma şirketi OpenAI’nin idare konseyi, CEO Sam Altman’ı misyondan almasından yalnızca iki gün sonra, onu geri getirmek için görüşmeler yapıyor. Bu ani değişim, şirket içinde artan karmaşa ve yatırımcılardan gelen baskılar nedeniyle gerçekleşiyor. Altman’ın birinci vazifeden alınması, idare heyeti ile olan bağlantısındaki eksikliklere dayandırılmıştı. Lakin, argüman edilen irtibat meselelerinin tam tabiatı hala bilinmeyen.

Altman’ın vazifeden alınma kararı, şirketin kurucu ortağı ve lideri Greg Brockman da dahil olmak üzere, birçok üst seviye yöneticinin istifasına yol açtı. Bu içsel karışıklık karşısında OpenAI idare heyeti, kararını tekrar gözden geçirmiş görünüyor. Altman’a yakın kaynaklar, idare şurasının eski CEO’yu durumuna geri getirmek için müzakerelerde bulunduğunu belirtiyor. Lakin, Altman’ın şirketin yönetişim yapısında kıymetli değişiklikler olmadan geri dönmekte tereddüt ettiği bildiriliyor.

Ünlü şirket kovduğu CEO’yu yine vazifeye çağırıyor!

The Verge, OpenAI çalışanlarının, Sam Altman ve Greg’in dün 17:00 PT’de geri dönmesi için tüm idare şurasının istifa etmesi tarafında bir ültimatom verdiklerini bildirdi.

Yönetim şurası bu kritik süreyi kaçırdı ve birçok OpenAI çalışanının istifa etmesi bekleniyor. Şayet Altman ayrılıp yeni bir teşebbüs başlatırsa, bu çalışanların da onu takip etmesi bekleniyor. Enteresan bir biçimde, Sam Altman “OpenAI grubunu çok seviyorum” manasına gelen bir tweet attı ve birçok OpenAI üyesi, yeni Süreksiz CEO Mira Murti dahil, bu tweet’e sevgi emojileriyle cevap verdi.

Bu etkileşimin tam manası bilinmese de, Sam ve Greg’in OpenAI’ye geri dönme ihtimalini düşündürebilir. Durum hala akışkan ve olaylar geliştikçe her şey olabilir.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Çin’e Özel Üretilen GeForce RTX 4090D İçin OC Takviyesi Olmayacak

NVIDIA, GeForce RTX 4090 ekran kartını ambargo nedeniyle Çin’de satışa sunamadığı için…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Türk Telekom İnternet Tarifeleri 1 Ocak’ta Zamlanacak

Türk Telekom, internet tarifeleri için en son artırımını Ekim ayında yapmıştı. Şirket…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

LG Türkiye, Online Alışveriş Sistemini Kullanıma Açtı

LG Electronics (LG), Türkiye’deki tüketicileriyle buluştuğu kanallara bir yenisini daha…
Daha Fazla