Teknoloji Haberleri

Vivense, Yapay Zeka Odaklı İçmimarGPT Uygulamasını Tanıttı

Valorant VP Oyuneks

Türkiye’nin teknoloji altyapılı mobilya markası Vivense, iç yer dizaynına orijinal bir boyut kazandıran İçMimarGPT’ uygulamasını geliştirerek kullanıcıların beğenisine sundu. Generative AI teknolojisinin sunduğu eşsiz potansiyeli fark ederek bu alandaki ilerlemelere yatırım yapan markanın kendi yazılım takımı tarafından geliştirilen bu yenilikçi uygulama, iç yer tasarımı tutkunlarına eşsiz bir tecrübe sunmayı hedefliyor

Vivense bünyesinde geliştirilen bu teknoloji, tasarım sürecini hızlandırmanın yanı sıra, daha geniş bir yelpazede seçenekleri süratle görselleştirebilme avantajını da beraberinde getiriyor. İçMimarGPT, kullanıcılara profesyonel iç yer tasarım önerileri ve ilham verici fikirler sunmak için, en son yapay zekâ teknolojilerini kullanıyor. Bu uygulama, kullanıcıların ferdî zevklerini ve muhtaçlıklarını dikkate alarak, konutlarını diledikleri tarza uygun olarak tasarlamalarına yardımcı oluyor.

Türkiye’de yapay zekâ ve generative AI üzerine birçok uygulama bulunsa da bu teknolojiyi ömür alanlarının dönüştürülmesi konusunda uygulayan birinci firma Vivense oldu. Mehmet Yiğit Özgenç, Dilara Yükeri, İdil Kanmaz ve Oğuz Özgüvenin geliştirdiği İçMimarGPT uygulaması, yaklaşık 3 aylık ağır bir araştırma ve geliştirme sürecinin akabinde lanse edilirken proje takımı, İçMimarGPT uygulamasını şu sözlerle anlattı: Teknolojimiz, büsbütün iç yer ve dekorasyon özelinde ince ayar yöntemiyle eğitildi. Bu özelleştirilmiş eğitim, yapay zekâ modelimizin iç yer tasarımı ve dekorasyon bahislerinde son derece hassas ve özgün sonuçlar üretmesini sağlıyor. Bu özellik, kullanıcılara yalnızca genel bir tasarım önerisi sunmakla kalmayıp, yerin tüm ayrıntılarına kadar kişiye özel tasarım önerileri sunma kapasitesine sahip olmamızı garantiliyor.”

İçMimarGPT uygulamasına Vivense uygulaması üzerinden erişebilir, iOS ve Android platformlarında ücretiz olarak kullanılabilir.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Photomator 3.3 Yeni Bir Evrak Tarayıcısı İle Birlikte Geldi

Photomator 3.3, macOS teknolojileri kullanılarak oluşturulmuş güçlü bir belge tarayıcısı…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

NVIDIA Desteklenmeyen Ekran Kartları ve Windows Sürümleri İçin Yeni Şoförler Yayınladı

NVIDIA, Kepler mimarisine dayalı eski ekran kartlarını kullananlar ve güvenlik güncellemeleri…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

MediaMarkt Yeni Mağazasını Atlaspark AVM’de Açtı

MediaMarkt, yeni mağaza açılışlarıyla Türkiye’deki yatırımlarına devam ediyor. Bu…
Daha Fazla