Teknoloji Haberleri

WhatsApp da yapay zeka yarışına katılıyor

Valorant VP Oyuneks

WhatsApp, kullanıcı tecrübesini güzelleştirmek için yapay zekayı (YZ) platformuna entegre ederek oyunun kurallarını değiştiriyor. Şimdi birkaç hafta evvel yapay zeka tarafından üretilen çıkartmaları test ederken, artık de beta test basamağında olan bir YZ sohbet robotu özelliği tanıttılar. Bu heyecan verici duyuru, Meta Connect 2023’te yapıldı.

Google Play Beta Programı üzerinden erişilebilen en son WhatsApp güncellemesi (versiyon 2.23.24.26) ile Sohbetler sekmesinde yeni bir kısayol yer alıyor. Yeni sohbet simgesinin üzerinde bulunan bir düğme olarak karşımıza çıkıyor. Bu kısayol, bireyler listenizden geçmeden YZ dayanaklı sohbetlere kolaylıkla atlamak için mükemmel bir yol sunuyor.

WhatsApp da yapay zeka yarışına katılıyor

Bu değişiklik, kullanıcıların uygulama içinde YZ destekli sohbetlere katılmak istediklerinde vakit ve efor tasarrufu sağlamak emeliyle daha pürüzsüz ve kullanışlı bir tecrübe sunmayı amaçlıyor. Şu anda bu özellik, seçilmiş bir küme beta test kullanıcısına sunulmuş durumda, lakin yakın vakitte daha geniş bir kitleye yayılması bekleniyor.

Bunun yanı sıra, WhatsApp kilidini açmak için kapalı kod ve iş ile ferdî bağlantıları ayırt etmeyi kolaylaştıran başka bir profil seçeneği üzere öbür heyecan verici beta özellikleri üzerinde de çalışıyor. Bu güncellemeler, WhatsApp’ı yakın gelecekte daha da çeşitli ve kullanıcı dostu bir hale getirecek.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Çin’e Özel Üretilen GeForce RTX 4090D İçin OC Takviyesi Olmayacak

NVIDIA, GeForce RTX 4090 ekran kartını ambargo nedeniyle Çin’de satışa sunamadığı için…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Türk Telekom İnternet Tarifeleri 1 Ocak’ta Zamlanacak

Türk Telekom, internet tarifeleri için en son artırımını Ekim ayında yapmıştı. Şirket…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

LG Türkiye, Online Alışveriş Sistemini Kullanıma Açtı

LG Electronics (LG), Türkiye’deki tüketicileriyle buluştuğu kanallara bir yenisini daha…
Daha Fazla