Teknoloji Haberleri

WhatsApp, Kaybolan Sesli Bildiriler Özelliğini Yayınladı

Valorant VP Oyuneks

Meta çatısı altındaki WhatsApp, oynatıldıktan sonra otomatik olarak kaybolan sesli iletiler özelliğini tanıttı. Bir Kere Görüntüle özelliği fotoğraflar ve bildiriler için zati mevcut lakin bu artık birinci sefer sesli iletilere da uygulanıyor.

WhatsApp kaybolan sesli iletiler özelliğini kullanmak için Bir Defa Görüntüle’yi seçip sesli ileti göndermeniz kâfi. Alıcı bunu duyduktan sonra bildiri kendini imha edecek. Böylelikle hassas mevzulardan bahseden ses kayıtları durumunda saklılık etkin olarak artırılmış oluyor.

WhatsApp’ın birtakım ikazları da var. Şirket, dataların süreksiz tabiatını aşmanın yolları olduğundan, kullanıcıları sadece güvendikleri bireylere sadece Bir Defa Görüntüle sesli bildirileri göndermeye teşvik ediyor. Örneğin, Android kullanıcıları dinlerken ekran kayıt işlevini kullanabilir ve herkes iletisi kaydetmek için öbür bir kamera yahut harici mikrofon kullanabilir.

Özellik önümüzdeki birkaç gün içinde dünya çapında kullanıma sunulacak. Öbür taraftan WhatsApp’ın geçtiğimiz hafta fotoğrafları sıkıştırma olmadan özgün formatında paylaşma özelliğini tanıttığını hatırlatalım.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Photomator 3.3 Yeni Bir Evrak Tarayıcısı İle Birlikte Geldi

Photomator 3.3, macOS teknolojileri kullanılarak oluşturulmuş güçlü bir belge tarayıcısı…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

NVIDIA Desteklenmeyen Ekran Kartları ve Windows Sürümleri İçin Yeni Şoförler Yayınladı

NVIDIA, Kepler mimarisine dayalı eski ekran kartlarını kullananlar ve güvenlik güncellemeleri…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

MediaMarkt Yeni Mağazasını Atlaspark AVM’de Açtı

MediaMarkt, yeni mağaza açılışlarıyla Türkiye’deki yatırımlarına devam ediyor. Bu…
Daha Fazla