Teknoloji Haberleri

Windows 11 23H2 ile Evrak Gezgini Adres Çubuğunda Sürükle-Bırak Özelliği Kalktı

Valorant VP Oyuneks

Microsoft geliştiricilerinin görünüşe nazaran ‘sürükle ve bırak’ özelliğiyle ilgili bir alıp veremedikleri var. 23H2 olarak da bilinen “Moment 4” güncellemesi, Windows 11 KB5030310 ile birlikte isteğe bağlı bir aktifleştirme paketi olarak kullanıma sunulmaya başlamıştı. Bu güncelleme, Belge Gezgini’nin adres çubuğunda sürükle ve bırak özelliğini devre dışı bırakıyor.

Windows 11 birinci çıktığında vazife çubuğuna sürükleme süreci yapamıyorduk. Sonrasında 22H2 ile bu fonksiyon tekrar geldi, fakat artık tekrar başa sarıyoruz. 23H2 güncellemesiyle Evrak Gezgi’ni yenilendi: Yeni bir ana sayfa, detaylar bölmesi, teklif kısmı, daha yuvarlak köşeler ve OneDrive’ı ‘sürükle-bırak’ değerine derinlemesine entegre eden yeni bir adres çubuğu ile tekrar tasarlandı.

Microsoft, Explorer üzerinde birtakım değişiklikler yapıldığını söylüyor:

Dosya Gezgini’nin yeni tasarlanmış adres çubuğu mahallî ve bulut klasörlerini tanıyor. Ayrıyeten evrakınızın durumunu da gösteriyor. Microsoft OneDrive kullanıcıları için adres çubuğu artık OneDrive eşitleme durumunuzu ve bir kota açılır kutusunu içeriyor.

Hepsi tamam lakin bir sorun var. Artık adres çubuğunu kullanarak evrakları yahut uygulamaları sürükleyip bırakamıyorsunuz. Örneğin, bilgisayarınızda iki klasör varsa ve bir belgeyi birinden başkasına taşımak istiyorsanız bunu eski formülle yapamayacaksınız. Geçmişteki sürümlerde ise rastgele bir sorun yoktu.

Belki de tüm kullanıcılar sürükle-bırak fonksiyonunu kullanmıyor, lakin bu pratik özellik işleri bir oldukça hızlandırıyor. Microsoft, güncellenen adres çubuğunda sürükle ve bırak özelliğinin desteklenmediğini resmi olarak doğruladı. Şirket daha öncesinde gelen yansılarla birlikte kimi eski özellikleri tekrar getirmişti. Bakalım artık neler olacak.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Zyxel Networks Switch Eserleri, Artan Güç Maliyetlerine Karşı KOBİ’lere Tasarruf Sağlıyor

Zyxel Networks, güç tasarrufu sağlayan switch yelpazesiyle KOBİ’lere güç harcamalarını…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Infinix, PUBG MOBILE Dünya Kupası’nın Akıllı Telefon Sponsoru Oldu

Infinix, dünyanın önde gelen espor turnuvalarından PUBG MOBILE Dünya Kupası’nın Akıllı…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

2023 The Game Awards Kazananlar Açıklandı

Yeni oyun tanıtımları, fragmanlar ve duyurular ile dopdolu olan 2023 The Game Awards sona erdi ve…
Daha Fazla