Teknoloji Haberleri

Windows 11 24H2 26052 Sürümü Yeşil Ekran Yanılgılarına Neden Oluyor

Valorant VP Oyuneks

Microsoft bu hafta Canary ve Dev kanallarında 26052 derlemesi ile büyük bir güncelleme yayınladı. Güncelleme, birçok değişikliğin yanı sıra Sudo’yu da faal hale getiriyor. Sudo bilindiği üzere Windows kullanıcılarının komutlarını çalıştırabilmeleri için yeni bir konsol prosedürü.

Yayınlanan raporlara nazaran, Windows 11 için öteki bir özellik güncellemesi daha geliyor. Gelecek bu güncellemenin de bir aydan kısa müddet içerisinde geleceği görülüyor.

Windows 11 24H2’nin geleceğine dair söylentiler birinci kere geçen yılın sonlarına gerçek ortaya çıkmıştı. Microsoft ise geçtiğimiz hafta bu söylentileri doğruladı.

Insider kullanıcıları 24H2 sürümünü ve yeni gelen birkaç özelliği halihazırda deniyorlar. Fakat birtakım kullanıcılar yeni yapıyla ilgili heyetim problemleri yaşıyor. Şu ana kadar benzeri durumu yaşayan yüzlerce kullanıcı olduğu bildiriliyor.

Hata iletisiyle karşılaşan kullanıcılar 26052 yükseltmesinin başarısız olduğunu ve 0XC1900101 yanılgı koduyla geri alındığını belirtti. Görünüşe nazaran, suram 0XC1900101 yanılgı koduyla başarısız oluyor ve kullanıcılar “GSOD SYSTEM_PTE_MISUSE” yanılgı bildirisiyle yani yeşil ekran kusuruyla karşılaşıyor.

Bazı kullanıcılar “Kurulum, SYSPREP_SPECIALIZE süreci sırasında bir kusur nedeniyle FIRST_BOOT kademesinde başarısız oldu” bildirisiyle birlikte “0xC1900101 – 0x30018” yanılgı kodunu aldığını bildiriyor. Bu durum da Sysprep uyumluluk meseleleriyle ilgili olabilir.

Kullanıcılar yaşanılan bu yanılgıların tahlili için Microsoft’un yakın vakitte bir güncelleme yayınlamasını bekliyor.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks