Teknoloji Haberleri

Windows 11 24H2 Resmen Duyuruldu

Valorant VP Oyuneks

Microsoft tarafından yapılan bir duyuru ile Windows 11 24H2 artık resmileşmiş oldu. Tam değişiklik listeleri ve kesin tarihler hala gizemini korusa da Microsoft, işletim sisteminin bu yıl içinde “sürüm 24H2” ismi altında büyük bir yıllık özellik güncellemesi alacağını söyledi ve resmi dokümanlarda 24H2 sürümüne yapılan son referansı doğruladı.

Şirket duyuruyu 8 Şubat 2024 tarihinde Dev ve Canary Kanallarında yayınlanan Windows 11 yapı 26052’nin sürüm notlarında yayınladı. Şu andan itibaren 26XXX yapıları Ayarlar uygulamasında ve winver’da sürüm 24H2 olarak etiketleniyor. Aslında 26052 sürümündeyseniz, Win + R tuşlarına basarak bunu kendiniz görmek için winver yazmanız kâfi.

“Bugün 26-xx derlemesinden başlayarak, Canary ve Dev Kanallarındaki Windows Insider’lar Ayarlar > Sistem > Hakkında (ve winver) altında sürümlendirmenin 24H2 sürümüne güncellendiğini görecekler. Bu, Windows 11, sürüm 24H2’nin bu yılın yıllık özellik güncellemesi olacağını göstermektedir. Burada da belirtildiği üzere, Windows 11 takvim yılının ikinci yarısında yayınlanan yıllık bir özellik güncelleme temposuna sahip olacaktır.”

Windows 11’in 24H2 sürümünün bu yılın yıllık özellik güncellemesi olarak duyurulması, 2024’te bunun ötesinde bir şey beklemememiz gerektiğini de gösteriyor. Bu ay, “Moment 5” güncellemesi birkaç küçük değişiklik getirecek ve çok daha fazlası 24H2 sürümünde gelecek.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Amazon’da Anne ve Bebek Fırsatları İçin Son Üç Gün

Amazon.com.tr’nin 29 Şubat’ta sona erecek “Anne ve Bebek Fırsatları” kampanyasında son…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Meta ve LG Üst Seviye Karma Gerçeklik Başlığı İçin İş Birliği Yapıyor Olabilir

Son argümanlara nazaran Meta ve LG, Apple Vision Pro ile rekabet edecek yeni bir üst seviye karma…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Doğuş Teknoloji ve Dell Technologies, BT Altyapı Aygıtlarını Yenileyerek Çalışan Verimliliğini Artırmak İçin İş Birliği Yapıyor

Türkiye’nin önde gelen bilişim şirketlerinden Doğuş Teknoloji, BT altyapı aygıtlarını…
Daha Fazla