Teknoloji Haberleri

Xiaomi 14 Pro’nun sızdırılan imgeleri çok ses getirdi

Valorant VP Oyuneks

Dijital Chat İstasyonu’nun temmuz ayında paylaştığı Xiaomi 14 serisi şemaları, teknoloji severler ortasında büyük bir merak uyandırmıştı. Artık ise TechGoing’in sunduğu Xiaomi 14 Pro kılıf görselleriyle bu telefonun dizaynına dair daha net bilgilere sahip olduk.

Yeni Xiaomi 14 Pro tasarımı, Xiaomi 13 Pro‘nun bir evrimini yansıtıyor. Xiaomi 14 Pro’nun dört tarafı kavisli bir ekrana sahip olabileceği söylentileri dolaşıyor. Lakin sızdırılan kılıf görselleri bu ekranın dizaynını tam olarak ortaya koymuyor. Aygıtın üst çerçevesinde bir kulaklık hoparlörü ve hoparlör çıkışı bulunuyor. Aygıtın üst kenarında ise bir hoparlör, IR gönderici ve gürültü engelleme mikrofonu üzere ek bileşenler için çıkışlar yer alıyor. Aygıtın altında ise bir hoparlör ızgarası, ana mikrofon ve USB-C portu bulunuyor. SIM kart yuvası görsellerde görünmese de muhtemelen alt tarafta konumlandırılmıştır.

Xiaomi 14 Pro’nun sızdırılan manzaraları çok ses getirdi

Cihazın sol kenarında rastgele bir tuş bulunmuyor. Fakat sağ kenarda ses ve güç düğmeleri yer alıyor. Sağ kenarın alt kısmında ise pogo pin’e benzeyen bir konektör bulunuyor lakin bu konektörün ne emelle kullanıldığına dair şimdi net bir bilgi yok. Kimi raporlar, aygıtın titanyum alaşımlı bir çerçeveye sahip olabileceğini öne sürüyor.

Xiaomi 14 Pro‘nun art tasarımı, Xiaomi 13 Pro’nun dizaynını andırıyor. Üç kamera ve bir LED flaşın bulunduğu kare bir kamera adasını koruyor. Farklı bir formda kılıf görsellerindeki en üst sağ modül, bir LED flaşı ve Leica logosunu barındırabilir. Bu, Xiaomi 13 Pro’da LED flaşın ve Leica logosunun alt sağ modülde yer aldığına bir değişiklik.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Zyxel Networks Switch Eserleri, Artan Güç Maliyetlerine Karşı KOBİ’lere Tasarruf Sağlıyor

Zyxel Networks, güç tasarrufu sağlayan switch yelpazesiyle KOBİ’lere güç harcamalarını…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Infinix, PUBG MOBILE Dünya Kupası’nın Akıllı Telefon Sponsoru Oldu

Infinix, dünyanın önde gelen espor turnuvalarından PUBG MOBILE Dünya Kupası’nın Akıllı…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

2023 The Game Awards Kazananlar Açıklandı

Yeni oyun tanıtımları, fragmanlar ve duyurular ile dopdolu olan 2023 The Game Awards sona erdi ve…
Daha Fazla