Teknoloji Haberleri

Xiaomi kullanıcıları için Android 14 açıklaması geldi

Valorant VP Oyuneks

Xiaomi, 2021 yılında Xiaomi Pad 5 serisi ile tablet kategorisine geri dönüş yaptı. Bu aygıtlar Android 11 temelli MIUI 12.5 for Pad sürümüyle piyasaya sürüldü. Şu anda, tüm pazarlarda Android 13 tabanlı MIUI 14 ile çalışıyorlar. Yeni bulgulara nazaran, yakın gelecekte bu eserler MIUI 15 güncellemesi alacak. Fakat bir detay var.

Duyum hesabı olan Xiaomiui’ye nazaran, Xiaomi yepyeni üç Xiaomi Pad 5 serisi modeli için MIUI 15 yapılarını geliştiriyor. Bunlar; Xiaomi Pad 5, Xiaomi Pad 5 Pro WiFi ve Xiaomi Pad 5 Pro 5G modellerini içeriyor.

Xiaomi kullanıcıları için Android 14 açıklaması geldi

Ancak, bu tabletler için yaklaşan MIUI güncellemesi Android sürümünü yükseltmeyecek. Öbür bir deyişle, Android 14 güncellemesini almaları beklenmiyor. Bu durum şaşırtan değil, zira Xiaomi bu tabletler için üç OS güncellemesi vaat etmedi, tıpkı yıl piyasaya sürülen Xiaomi 11T serisi ve Xiaomi 11 Lite NE 5G modelleri üzere.

Buna karşın, tüketicilerin tabletleri akıllı telefonlardan daha uzun müddet kullandığı bilinmektedir. Xiaomi’nin tabletlerdeki yazılım takviyesi daha evvelkilerden daha düzgün olsa da, kâfi değil. Evvelki Xiaomi tabletleri çoklukla tek bir MIUI güncellemesi ve hiçbir Android güncellemesi almadı.

Diğer Çinli üreticilere kıyasla Xiaomi, daha âlâ bir yazılım dayanağını benimsemekte yavaş kaldı. Örneğin, birtakım akıllı telefonlar için dört OS güncellemesi sunmasına karşın, rakipler bu değişiklikleri bir yıl evvel yaptı.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Zyxel Networks Switch Eserleri, Artan Güç Maliyetlerine Karşı KOBİ’lere Tasarruf Sağlıyor

Zyxel Networks, güç tasarrufu sağlayan switch yelpazesiyle KOBİ’lere güç harcamalarını…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Infinix, PUBG MOBILE Dünya Kupası’nın Akıllı Telefon Sponsoru Oldu

Infinix, dünyanın önde gelen espor turnuvalarından PUBG MOBILE Dünya Kupası’nın Akıllı…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

2023 The Game Awards Kazananlar Açıklandı

Yeni oyun tanıtımları, fragmanlar ve duyurular ile dopdolu olan 2023 The Game Awards sona erdi ve…
Daha Fazla