Teknoloji Haberleri

Zyxel Networks Switch Eserleri, Artan Güç Maliyetlerine Karşı KOBİ’lere Tasarruf Sağlıyor

Valorant VP Oyuneks

Zyxel Networks, güç tasarrufu sağlayan switch yelpazesiyle KOBİ’lere güç harcamalarını azaltma, operasyonları kolaylaştırma ve sürdürülebilirlik maksatlarına ahenk sağlama fırsatı sunuyor.

Elektrik fiyatları son yıllarda yükselişini sürdürürken önemli araştırmalar KOBİ’lerin en çok etkilenen ekonomik oyuncuların başında geldiğni ve maliyeti azaltmanın birçok işletme için hayatta kalma problemi olduğunu gösteriyor. Zyxel Networks switch eserleri hususta uygun tahlil sunarak, işletmelerin verimliliği artırılabilecekleri alanları belirlemelerine ve güç tasarrufu tedbirleri almalarına yardımcı oluyor.

Zyxel Networks Ağ Stratejik İş Ünitesi Kıdemli Lider Yardımcısı Kell Lin, “KOBİ’ler makroekonomik zorlukların, bilhassa de artan güç maliyetlerinin artan baskısı altında” dedi. “Bu işletmeler, sürdürülebilirliğin yanı sıra verimliliği artıran, güç tüketimini azaltmalarına ve tıpkı vakitte tasarruf etmelerine yardımcı olan teknolojilere gereksinim duyuyor. Switchlerimiz, güç tasarrufu özellikleriyle, bu sıkıntı vakitlerde süratli kazanımlar ve çok gereksinim duyulan ekonomik bir soluklanma sağlayabilir.”

Çalışma saatleri dışında bağlı aygıtların gücünü kesmek üzere kolay bir süreç, işletmelere yılda yüzlerce dolar tasarruf sağlayabilir. Zyxel Networks’ün Smart Managed, Layer 2 Plus ve Layer 3 Access PoE switchlerinde desteklenen PoE Scheduling özelliği ile kullanıcılar, switchlerinde bağlı aygıtlara ne vakit güç sağlayacağını ve gücün hangi saatte otomatik olarak kesileceğini belirleyebiliyorlar.

Tipik bir küçük ve orta ölçekli işletme (KOBİ) ortamında, 20 PoE AP’nin konseyi olduğu durumlarda, bunların çalışma saatleri dışında kapanacak halde programlanması, her yıl 313$’a kadar tasarruf manasına gelebilir. Maliyet tasarrufu, switch idare arayüzü aracılığıyla kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

PoE zamanlama özelliğine ek olarak, XGS2220 serisi üzere belli Zyxel Networks switchler akıllı fan tasarımına sahiptir. Bu yenilik, fan suratını aygıt sıcaklığına nazaran otomatik olarak ayarlar ve daima tam güçte çalışarak güç israfını önler. XGS2220-54FP üzere akıllı fan dizaynına sahip on adet switch kullanan işletmeler için yıllık potansiyel tasarruf ofis için düzgün bir kahve makinesini kolay kolay karşılayabilir.

Zyxel Networks switchlerin PoE tüketim modu sayesinde daha fazla tasarruf elde edilebilir. Smart Managed, Layer 2 Plus ve Layer 3 Access PoE switchlerin ayrılmaz bir modülü olan bu mod, her aygıtın güç tüketim durumunu ölçerek sadece gereksinim duydukları gücü almalarını sağlar. Bu yalnızca güç tasarrufu sağlamakla kalmaz, tıpkı vakitte ek aygıtları barındırmak için daha fazla güç bütçesi ayırır ve ağın toplam sahip olma maliyetini (TCO) azaltır.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Photomator 3.3 Yeni Bir Evrak Tarayıcısı İle Birlikte Geldi

Photomator 3.3, macOS teknolojileri kullanılarak oluşturulmuş güçlü bir belge tarayıcısı…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

NVIDIA Desteklenmeyen Ekran Kartları ve Windows Sürümleri İçin Yeni Şoförler Yayınladı

NVIDIA, Kepler mimarisine dayalı eski ekran kartlarını kullananlar ve güvenlik güncellemeleri…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

MediaMarkt Yeni Mağazasını Atlaspark AVM’de Açtı

MediaMarkt, yeni mağaza açılışlarıyla Türkiye’deki yatırımlarına devam ediyor. Bu…
Daha Fazla